Dom - Lenormand

dom lenormand

Dom – słowa kluczowe (przyszłość)

Dom, mieszkanie, posiadłość, rodzina, silne fundamenty, stabilizacja, domownicy, członkowie rodziny, zostawanie w domu, azyl, siedzenie na miejscu, bezpieczeństwo (również emocjonalne), wartości rodzinne, tradycje, obowiązki domowe, schronienie, przeprowadzka, remont, sprzedaż lub zakup nieruchomości (mieszkania czy domu), sprawy związane z domem, ciepło, gościnność, wygoda, sąsiedzi, dobrobyt, ustatkowanie się, aklimatyzacja, istnieje potrzeba większej organizacji, będziesz czuć się jak w domu, będziesz czuć się komfortowo, opieka, długotrwałość, miejscowe wydarzenia, hotel, dom spokojnej starości, małe budynki (biura, firmy, sklepy).

Dom – ogólne znaczenie karty

Dom to karta pozytywna, wskazuje na nasz dom (jako budynek), rodzinę czy miejsce, z którego pochodzimy, przynależność. Stanowi symbol ogniska domowego / rodzinnego.

Karta Dom mówi o dobrobycie, stabilizacji, wygodzie, schronieniu, bezpieczeństwie, pewności, zadowoleniu, pomocy, wsparciu oraz wspomnieniach. Karta dodaje pewności siebie, a także odwagi do obrony własnego domostwa.

Dom wskazuje również na rodzinne sprawy, przyjaźnie, wszystko to, co związane jest z nieruchomościami (zakup, sprzedaż, remont, przeprowadzka), firmą rodzinną czy prowadzoną w domu. Ponadto może wskazywać na osoby, z którymi jesteśmy blisko (niekoniecznie rodzina).

Karta mówi o tym, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jeśli szukasz nowego domu, warto zwrócić uwagę na to, jakie karty znajdują się w sąsiedztwie Domu – tu bowiem możemy znaleźć wskazówkę, gdzie warto go szukać. Jeśli w pobliżu znajduje się karta 17 Bocian – wówczas może wskazywać to na przeprowadzkę.

Dom – osoba (kobieta lub mężczyzna)

Karta Dom wskazuje na osobę opiekuńczą, pewną siebie, o silnym charakterze, spokojną, stabilną, godną zaufania, lubiącą domową i przytulną atmosferę, lubiącą przebywać w domu, zabezpieczoną finansowo, kochającą rodzinę oraz przestrzegająca tradycji (może być osobą konserwatywną), może być introwertykiem.

Osoba, którą symbolizuje karta Dom jest poważna, skoncentrowana na rodzinie, często jest głową rodziny / gospodarzem.

Karta Dom może wskazywać na ojca, starszego mężczyznę, starszego brata, rzadziej szefa. Osoba, którą opisuje dom posiada duże doświadczenie życiowe, cieszy się poważaniem oraz szacunkiem.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny – Dom może mówić o osobie dobrze zbudowanej, przysadzistej, o kwadratowej twarzy bądź sylwetce, posiadającej szerokie ramiona, krzepkiej, wytrzymałej, o silnej budowie.

Dom – praca i finanse

W obszarze finansów i pracy karta Dom wskazuje na wygodną sytuację, stałą pracę, bezpieczne, przyjazne i stabilne środowisko pracy, zadowolenie, budowanie podstaw, bezpieczny projekt bez żadnego ryzyka, domowe biura, pracę zdalną z domu, rodzinny / domowy biznes.

Zawody na jakie może wskazywać karta Dom to: agent nieruchomości, handlarz nieruchomości, pomoc domowa, budowniczy domów, pokojówka, architekt, przedsiębiorca, portier, dozorca, rzemieślnik.

Karta Dom ostrzega, aby wstrzymać się od ryzykownych posunięć finansowych / inwestycji.

Dom – uczucia

W miłości karta Dom wskazuje na pewny związek, stabilizację życiową, bezpieczeństwo w związku, trwałość związku, harmonię, założenie rodziny, ustatkowanie się, przytulne miejsce, ciepłą, rodzinną i domową atmosferę. Dom może mówić również o wpływie rodziny, która ma w tej sytuacji duże znaczenie, a także o tym, że rodzina jest dla nas najważniejsza.

Dom gwarantuje ciepło domowego ogniska, poczucie bezpieczeństwa oraz przytulną atmosferę. Może mówić o długoletnim pożycia małżeńskiego.

Karta Dom może wskazywać również na wspólne zamieszkanie partnerów.

Dom – zdrowie, duchowość

W obszarze zdrowia karta Dom wskazuje na stabilny stan zdrowia, powrót do zdrowia, to symbol naszego ciała. Karty w otoczeniu mogą wskazywać ograny, z którymi mogą być problemy.

W chorobie Dom wskazuje, aby poddać odpowiedniej opiece medycznej, a także powrocie do zdrowia. Jeśli w pobliżu znajduje się karta 10 Kosa – wówczas mamy ostrzeżenie przed złamaniami, zaś jeśli obok znajduje się karta 21 Góra – możemy mieć do czynienia z zapaleniem stawów, zwapnieniem czy artretyzmem.

Karta Dom radzi, aby zostać w domu i zwyczajnie odpocząć, będzie to bowiem sprzyjało powróceniu do pełnej formy.

W obszarze duchowym karta Dom radzi, aby pracować nad uziemianiem samego siebie, cieszyć się materialnym światem. Gotuj, sprzątaj, jedz.

Dom – czas

Karta Dom wskazuje na okresy związane z liczbą 4, tj. 4 dni, 4 tygodnie czy 4 miesiące. Ponadto Dom może mówić o Kwietniu lub 4 dniu miesiąca, kolejna karta zaś może oznaczać miesiąc (np. 4 Dom + 1 Jeździec = 4 Stycznia). Z kartą 21 Góra lub 30 Lilie może mówić o 4 latach.

Dom to coś długotrwałego oraz stabilnego. Wskazuje również na powolność.

Dom – przedmioty i miejsca

Miejsca i przedmioty związane z tą kartą to: dom / mieszkanie, posiadłość na sprzedaż, mały budynek, mały sklep, strona domowa (internetowa), baza.

Dom – porada

Karta Dom radzi, aby działać zgodnie ze swoją naturą, pozostać spokojnym, pozostać u źródła, ulokować się, stworzyć podstawy. Należy umocnić i utrzymać swoją pozycję, a także zwracać uwagę na swoje otoczenie.

Dom – orientacja

Dom może stanowić kartę neutralną (wydźwięk nadają jej karty otaczające) lub sama w sobie może być interpretowana jako karta pozytywna.

Jeśli w otoczeniu znajdują się karty pozytywne – wówczas karty otaczające potęgują pozytywny wydźwięk karty Dom. Mówią one o życiu rodzinnym, stosunkach pomiędzy członkami rodziny. Karta Dom wraz z kartami pozytywnymi może zapowiadać korzystne rozwiązania spraw domowych. Jeśli obecna sytuacja jest niestabilna, wówczas możemy w bliskiej przyszłości możemy spodziewać się poprawy.

Jeśli w otoczeniu znajdują się karty negatywne – Dom zaleca ostrożność, gdyż sytuacja domowa może być zachwiana. W negatywie karta Dom może wskazywać na brak ciepła rodzinnego, miłości. Warto zwrócić większą uwagę na osoby z którymi mieszkamy, przebywamy, czy choćby na sąsiadów. W otoczeniu kart negatywnych Dom może zwiastować nieszczęście, które mogą negatywnie wpływać na życie rodzinne. Ponadto karta Dom w negatywie może mówić o więzieniu czy szpitalu.

Dom – symbolika

Na karcie widzimy piękny dom, który otoczony jest roślinnością / ogrodem. Wygląda on przyjaźnie i zachęcająco, od razu wskazuje na poczucie bezpieczeństwa.

Karta Dom symbolizuje rodzinę, domowe ognisko, podstawę, wnętrze i główną siedzibę. Dom symbolizuje również miejsce zamieszkania, miejsce codziennej rutyny, a także wszystkie emocje (radości i smutki) i ludzi, z którymi jest ona dzielona. Dom mówi o poczuciu bezpieczeństwa, wygodzie, ochronie i satysfakcji.

Przy karcie Dom warto sprawdzić karty wokół, aby upewnić się czy wszystko jest w najlepszym porządku. Jeśli po stronie prawej pojawią się karty pozytywne – jest to zapowiedź bezpieczeństwa oraz równowagi. Jeśli zaś po prawej stronie pojawią się karty negatywne – możemy spodziewać się niestabilności i zamieszania.

Potrzebujesz czytania prywatnego?  Sprawdź zakładkę: