Drzewo – Lenormand

Drzewo – Lenormand

drzewo lenormand

Drzewo – słowa kluczowe (przyszłość)

Zdrowie, zwracanie uwagi na zdrowie, siły życiowe, wzrost i rozwój, przyrost, korzenie, sięganie do korzeni, przodkowie, pokolenia, rodzina, spadek po kimś, dziedziczność, stabilizacja, pewność, solidność, trwałość, przetrwanie, wytrzymałość, trwanie czegoś, długość istnienia, długoterminowość, umacnianie, pogłębianie związków, poszerzanie zakresu działania, rozwijanie umiejętności, zapuszczenie korzeni, tworzenie silnych podstaw, cierpliwość, coś co wymaga czasu, nuda, powolność, dobrobyt duszy i ciała, medycyna, poważanie, reputacja, dostojność, godność, genealogia, natura, las, kwiaty, kiełki, dojrzewanie.

Drzewo – ogólne znaczenie karty

Karta Drzewo mówi przede wszystkim o naszym zdrowiu, ale również o przodkach, genealogii oraz karmie. Drzewo symbolizuje cierpliwość, wzrost, długowieczność, wytrzymałość, ale również niekiedy lenistwo i nudę. Karta Drzewo może wskazywać na trwanie w jednym punkcie, niechęć do zmian, stagnację, długotrwałą relację, niekiedy również zbyt konserwatywne poglądy.

Drzewo – osoba (kobieta lub mężczyzna)

Karta Drzewo może wskazywać na mądrą i stabilną osobę, przodka, osobę zdrową / prowadzącą zdrowy tryb życia, zrównoważoną. Drzewo może mówić o osobie związanej z medycyną (np. lekarz, pielęgniarka), duchowym nauczycielu, osobie religijnej / duchowej, o zdolnościach duchowych / holistycznych / uzdrowicielskich.

Karta Drzewo mówi również o osobie z rodziny wielopokoleniowej, twardo stąpającej po ziemi. Drzewo wskazuje na osobę w wieku 30-50 lat o zielonych bądź piwnych oczach.

Drzewo – praca i finanse

W obszarze finansów i pracy karta Drzewo mówi o byciu w fazie wzrostu, poszerzaniu działalności, silnych fundamentach (które mogą prowadzić do rozwoju bądź awansu), niezawodności, prostym planie organizacji, powolnym aczkolwiek miarowym postępie / rozwoju. Na zbieranie owoców swojej pracy będzie trzeba jeszcze poczekać. Drzewo mówi o tym, że jest to dobry czas na inwestowanie. Warto rozwijać różne gałęzi naszej działalności / biznesu.

Karta Drzewo wskazuje na długoterminowe perspektywy, na zyski trzeba będzie jednak poczekać. Drzewo mówi o umowie na czas nieokreślony, wieloletnim kontrakcie oraz stałym zatrudnieniu.

Drzewo wskazuje na pracę związaną ze szpitalem, medycyną, farmacją, opieką społeczną, wojskiem, strażą pożarną / graniczną, policji. Praca o której mówi karta Drzewo daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności na lata.

Zawody związane z kartą Drzewo to: lekarz, pielęgniarka, trener, strażnik / opiekun / zarządca lasu, doradca w sprawach zdrowia, osoba związana z medycyną holistyczną, nauczyciel duchowy, ogrodnik, pracownik światła (osoba pracująca z energiami, np. bioenergoterapeuta, uzdrowiciel).

Drzewo – uczucia

W uczuciach karta Drzewo mówi o silnie zakorzenionej, trwałej więzi, prawdziwej i głębokiej miłości, a także silnym połączeniu partnerów.

Drzewo może wskazywać na osoby będące długo ze sobą, długoletni związek, wieloletni staż małżeński, dojrzałą relację która nadal się rozwija, wzrasta i umacnia się. Drzewo mówi o długotrwałej, stałej miłości. Kluczem do miłości jest zaś cierpliwość. W negatywie zaś może mówić o stagnacji, przewidywalności oraz nudzie w związku, braku ognia.

Jeśli jesteś w związku Drzewo zapowiada spokojną, stabilną i harmonijną sytuację. Jeśli zaś jesteś singlem – Twoje starania mające na celu osiągnięcie równowagi są skuteczne. Dla singli może być zapowiedzią spotkania bratniej duszy, drugiej połówki.

Drzewo – zdrowie, duchowość

W obszarze zdrowia karta Drzewo wskazuje na zdrowie umysłowe / psychiczne, mózg, wegetarianizm, zdrowe nawyki żywieniowe, czasami wskazuje na płuca.

Drzewo samo w sobie wskazuje na nasze zdrowie, warto sprawdzić karty otaczające, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowia.

Karta Drzewo radzi, aby upewnić się, że wystarczająco dużo odpoczywamy, abyśmy zainteresowali się naszym zdrowiem, zrobili badania czy przebywali więcej na świeżym powietrzu (chodzili na spacery do parku czy lasu). Drzewo mówi, aby więcej odpoczywać, zwolnić tempo – być może należy udać się w spokojne miejsce, w którym nabierzemy sił. Należy upewnić się, że trzymamy się z daleka od wyczerpującej pracy i wzmożonego wysiłku.

Drzewo radzi, aby przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym, czy odżywiamy się prawidłowo. Warto skorzystać również z naturalnych metod leczenia.

W otoczeniu kart negatywnych Drzewo może wskazywać na poważne oraz długotrwałe problemy zdrowotne czy choroby dziedziczne. W otoczeniu kart pozytywnych Drzewo mówi o dobrym, silnym zdrowiu.

W obszarze duchowym karta Drzewo mówi o łączeniu Cię z Twoimi przodkami oraz korzeniami. Wskazuje na medytację oraz harmonię ciała, duszy i umysłu. Drzewo radzi, aby traktować własne ciało jak świątynię, starać się osiągnąć wewnętrzny spokój. Warto popracować nad wszystkimi czakrami.

Drzewo – czas

Karta Drzewo wskazuje na okresy związane z liczbą 5, tj. 5 dni, 5 tygodni czy 5 miesięcy. Ponadto Drzewo może mówić o Maju lub 5 dniu miesiąca, kolejna karta zaś może oznaczać miesiąc (np. 5 Drzewo + 1 Jeździec = 5 Stycznia).

Drzewo mówi o dłuższym okresie czasu (maksymalnie do 5 lat), wieczorze, zachodzie słońca. Należy pamiętać o tym, jak długo trwa pełny cykl rozwoju drzewa.

Drzewo – przedmioty i miejsca

Miejsca i przedmioty związane z tą kartą to: drzewo, las, drzewo genealogiczne, rodowód, schemat.

Drzewo – porada

Karta Drzewo radzi, aby zapuścić korzenie, rozwijać się, wydorośleć, być cierpliwym, dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Warto wydobyć i pokazać światu wszystko to, co w sobie rozwijajmy.

Drzewo – orientacja

Karta Drzewo sama w sobie jest neutralna, w zależności od kart otaczających może posiadać pozytywny bądź negatywny wydźwięk.

Jeśli w otoczeniu znajdują się karty pozytywne Drzewo mówi o dobrym zdrowiu oraz pełni energii życiowej. Środowisko, którym się otaczamy jest „zdrowe”.

Jeśli w otoczeniu znajdują się karty negatywne – Drzewo może zwiastować zmartwienia oraz choroby. Warto zwrócić większą uwagę na zdrowie (zarówno fizyczne, jak i psychiczne). Należy więcej wypoczywać oraz w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Jeśli karty negatywne pokazują się nad drzewem może to oznaczać choroby związane z głową, jeśli z lewej bądź z prawej strony – wówczas może chodzić o tułów. Natomiast jeśli karty negatywne znajdują się poniżej karty Drzewo – może to oznaczać problemy / schorzenia dotyczące dolnych kończyn.

Karta Drzewo wraz z kartą 8 Trumna może wskazywać na zagrożenie zdrowia lub życia. Połączenie Drzewo + Trumna + Krzyż może zaś oznaczać śmierć.

Drzewo – symbolika

Na karcie zazwyczaj widzimy piękne, rozrośnięte drzewo, położone wokół zieleni. Drzewo symbolizuje połączenie między niebem a ziemią, rzeczy, które wzrastają, długowieczność, wytrzymałość oraz obfitość.

Drzewo dotyczy przede wszystkim wszelkich kwestii związanych ze zdrowiem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Wskazuje na nasze korzenie, rozwój oraz cykl regeneracji. Karta Drzewo mówi również o dojrzałości, która osiągana jest z czasem.

Drzewo symbolizuje również stagnację, nudę, lenistwo oraz brak działania. To karta statyczna.

Karta Drzewo mówi także o sferze duchowości – zarówno paranormalnej / ezoterycznej, jak i religijnej.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: