Jeździec – Lenormand

Jeździec – Lenormand

Jeździec – słowa kluczowe (przyszłość)

Wiadomości, nowe wieści, informacja zwrotna, uzyskanie odpowiedzi, coś nowego, nadchodzące zmiany, nowe sytuacje, nowy początek, niespodzianki, otrzymanie przesyłki / paczki, gość, wizyta, nowa osoba pojawiająca się w życiu, oferty, ogłoszenia, wioski, maile, komentarze, komunikacja, aktualizacje informacji, spotkanie, pomysły, nowe wydarzenia, aktywność, ruch, szybkość, transport, rozwój, awans, sport, przygoda, młody mężczyzna, kochanek, regeneracja, odnowienie, wznowienie, mobilność, użyteczność, elastyczność, doświadczenie, sprawność, zwinność, efektywność, optymizm, wsparcie, wznowienie w ruchu, akcja, rower, koń, motor, w drodze, nogi, kostki, stawy, ścięgna, kolana.

Jeździec – ogólne znaczenie karty

Jeździec to karta działania, szybkości, energii, aktywności i czasu. Mówi o nadejściu czegoś nowego, pojawienia się nowej osoby w naszym życiu czy rozpoczęciu nowego etapu. Wskazuje na wiadomości, których znaczenie nadają karty leżące wokół. Jeśli obok znajdują się karty pozytywne, karta Jeździec będzie miała również korzystne znaczenie. Jeśli wokół znajdują się karty negatywne, możemy się spodziewać niemiłych wiadomości.

Jeździec często mówi o otrzymaniu listów czy przesyłek, jeśli obok znajduje się karta 12 (Ptaki) – możemy spodziewać się wiadomości za pośrednictwem telefonu, smsa czy e-maila.

Karta Jeździec może wskazywać na gości bądź spotkanie z osobą, której dawno nie widzieliśmy. Jeździec mówi o tym, że istotne dla nas sprawy nabiorą tempa, wszelkie opóźnienia wywołane czynnikami zewnętrznymi dobiegną końca i zaczną się szybko rozwijać, rozpoczyna się bowiem okres aktywności.

Jeździec podkreśla znaczenie pozytywne kart oraz łagodzi złe karty.

Jeździec – osoba (kobieta lub mężczyzna)

Karta Jeździec wskazuje na osobę aktywną, w dobrej formie, uprawiającą sport. Może być to młody mężczyzna, elegancki, dobrze ubrany, wysportowany, pewny siebie, towarzyski, sympatyczny, uczuciowy, ułożony, kulturalny i uprzejmy.

Jeździec może mówić również o osobie, która posiada związek z przynoszeniem wiadomości czy przesyłek (np. listonosz, kurier, pośrednik, kierowca).

Jeździec – praca i finanse

W obszarze pracy i finansów karta Jeździec mówi o nowościach zmianach (np. w miejscu pracy). Karta Jeździec mówi o nowych, dobrych możliwościach, sukcesach w pracy, a także dobrym okresie na inwestycje – należy jednak działać szybko, gdyż kluczowe jest tempo.

Kwestie finansowe nabiorą tempa oraz mogą przynieść nieoczekiwane zyski, jeśli zaś obok pojawiają się karty negatywne, może być nagłe załamanie.

Jeździec to zapowiedź rozwoju, awansu, dobrych wiadomości. Dla osób bezrobotnych może mówić o pojawieniu się nowej oferty pracy (w szczególności, gdy obok znajduje się karta 35 Kotwica).

Karta Jeździec może mówić o nowym współpracowniku, pracowniku czy nowych obowiązkach. Wskazuje na interakcje z klientami, przekazywanie informacji, ruch, branżę przewozową / przesyłkową czy pocztę.

Jeździec – uczucia

Karta Jeździec wskazuje na nowe możliwości, nowy związek, nową osobę, z którą prawdopodobnie będziesz flirtować. Jeździec może mówić o młodym mężczyźnie. Może wskazywać na flirt lub kochanka, zwłaszcza w obecności obok karty 24 Serce lub 30 Lilie).

Należy zachować ostrożność, gdyż Jeździec to często niezbyt oddany, niezdecydowany, niestabilny emocjonalny. Jeździec lubi flirtować, nie jest zbyt stały w uczuciach, jednakże w obecności kart 35 Kotwica, 5 Drzewo czy 30 Lilie – może wskazywać na stabilizację, związek, rodzinę, wierność czy lojalność.

Ponadto Jeździec może mówić o nowej przyjaźni, która będzie kwitła.

Jeździec – zdrowie, duchowość

W obszarze zdrowia Jeździec wskazuje na otrzymanie nowych informacji na temat stanu zdrowia. Karty znajdujące się obok mogą mówić o konkretnych chorobach.

Jeździec zachęca do większej aktywności, uprawiania sportu, ćwiczeń. Może mówić o problemach z nogami, stopami, kolanami, stawami, ścięgnami czy kostkami.

Karta Jeździec zapowiada poprawę zdrowia. W obecności karty 34 Ryby może wskazywać na biegunkę.
W obszarze duchowości Jeździec mówi o momencie olśnienia, łączeniu faktów, duchowych przesłaniach oraz znakach. Kluczem, który może nam otworzyć drzwi jest dzielenie się wiedzą, zdolnościami czy talentami. Wskazuje na czas odkrywania siły i wolności.

Jeździec – czas

Karta Jeździec mówi o bardzo bliskiej przyszłości (1-2 dni). Cechy karty to szybkość, błyskawiczność. Jeździec może wskazywać na pierwszy miesiąc (Styczeń). Jeździec mówi o pierwszym dniu miesiąca, kolejna karta może zaś wskazywać miesiąc (np. 1 Jeździec + 4 Dom da nam = 1 kwietnia).

Jeździec – przedmioty i miejsca

Jeździec wskazuje na środki transportu (rower, motor, koń), oznacza bycie w trasie. Może mówić o gospodarstwie wiejskim czy szkole jeździeckiej.

Jeździec – porada

Karta Jeździec radzi, aby iść naprzód, nie oglądać się za siebie, pozostawić za sobą przeszłość oraz nie poddawać się. Upewnij się, że jesteś gotowy na okres wzmożonej aktywności, zbierz siły, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Jeździec – orientacja

Sama w sobie karta Jeździec jest neutralna (jeśli występuje samodzielnie), wpływ na nią mają karty umiejscowione obok.

Z kartami pozytywnymi Jeździec wskazuje na wiadomość, która przyniesie wiele radości, nada nowy początek w życiu oraz wpłynie korzystnie na zmianę dotychczasowej sytuacji.

Z kartami negatywnymi zaś Jeździec mówi o złych wiadomościach, smutnych, wywołujących problemy i przykrość.

Jeździec – symbolika

Karta Jeździec otwiera talię Lenormand. Widzimy na niej eleganckiego mężczyznę na koniu, kłusującego po ścieżce. Jeździec symbolizuje ruch, aktywność, transport, młodzieńczy zapał, energię, szybkość, dobrą formę. Interpretacje historyczne mówią zaś o waleczności i rycerskości. Koń, widoczny na karcie, mówi o sile, wolności, sprawności oraz podróżach.

Jeździec mówi o nadchodzących wiadomościach – z daleka bądź z bliższego otoczenia. Możliwe, że ktoś do nas napisze lub zadzwoni, otrzymamy odpowiedź zwrotną lub wiadomość. Jeździec może wskazywać na wizytę gościa lub pojawienie się nowej osoby w naszym życiu.

Karta Jeździec wskazuje na energię nowości oraz nowych rzeczy (np. 1 Jeździec + 4 Dom – może oznaczać nowy dom, a z kolei 1 Jeździec + 24 Serce może oznaczać nowy związek).

Podsumowując, Jeździec przynosi wiadomości, w zależności od pozostałych, otaczających kart może mieć wydźwięk pozytywny bądź negatywny.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: