Koniczyna – Lenormand

Koniczyna – Lenormand


Koniczyna – słowa kluczowe (przyszłość)

Nadchodzące możliwości, szczęście, radość, nadzieja, miła niespodzianka, postęp, przypadkowe odkrycie, radosne odkrycie, sukces, pozytywne rezultaty, optymizm, pomyślny zwrot wydarzeń, nagła odmiana losu, hazard, nowe możliwości, coś niespodziewanego, szansa, spontaniczność, zwycięstwo, podekscytowanie, coś ulotnego, zioła, coś małego.

Koniczyna – ogólne znaczenie karty

Karta Koniczyna mówi o szczęściu, nadziei, radości, zadowoleniu, uśmiechu losu, często stanowi miłą niespodziankę. Mówi o pozytywnych zdarzeniach, o ile nie pojawi się karta negatywna. Nadaje rozkładowi pozytywny wydźwięk, zwłaszcza, gdy znajduje się po prawej stronie karty negatywnej.

Koniczna mówi o tym, aby szybko i dobrze wykorzystać nadarzającą się okazję, gdyż szczęście nie potrwa długo. Przynosi pozytywne rozwiązania.

Karta Koniczyna mówi o małym szczęściu, w porównaniu do karty 31 Słońce, która zapowiada duże szczęście.

Jeśli po prawej stronie Koniczyny pojawią się Trumna, Kosa, Żmija, Chmury czy Myszy – wówczas możemy spodziewać się powrotu kłopotów. Jeśli zaś karta Koniczyna znajduje się po prawej od wskazanych kart – możemy spodziewać się zakończenia kłopotów lub cierpienia, powróci szczęście i los się odwróci.

Koniczyna radzi, aby podjąć ryzyko, gdyż szczęście ewidentnie nam sprzyja.

Koniczyna – osoba (kobieta lub mężczyzna)

Karta Koniczyna mówi o osobie inteligentnej, energicznej, pełnej pasji, wesołej i optymistycznej, dowcipnej, odważnej, beztroskiej, szukającej zawsze dobrej okazji, życzliwej, towarzyskiej, miłej, otwartej. Ponadto Koniczyna może wskazywać na ryzykanta, hazardzistę, oportunistę, cwaniaka, naciągacza.

Osoba o której mówi Koniczyna z pewnością nie traktuje wszystkiego śmiertelnie poważnie.

Koniczyna może wskazywać na kogoś, kto potrafi ocenić ryzyko, rzeczoznawcę, improwizatora, komika, kawalera, starą pannę, kominiarza, osobę pracującą w przemyśle rozrywkowym.

Koniczyna – praca i finanse

W obszarze zawodowym i finansów Koniczyna może wskazywać na awans, nowe możliwości, zadowolenie z pracy, miłą atmosferę w pracy, aczkolwiek należy pamiętać, iż jest to szczęście krótkotrwałe. Karta Koniczyna mówi o nadchodzącym sukcesie, możliwości zakończenia problemów, opłacalnym przedsięwzięciu, możliwej wygranej, niespodziewanych pieniądzach czy premii. To zapowiedź poprawy sytuacji finansowej.

Możliwe obszary zawodowe związane z kartą Koniczyna to: praca związana z loteriami, w kasynie czy branży gier.

Koniczyna – uczucia

W uczuciach karta Koniczyna mówi o szybkim, przelotnym romansie, pogodzeniu się skłóconych osób, drugiej szansie, szczęśliwym związku, nieoczekiwanym spotkaniu, a także nowych możliwościach dla osób samotnych. Istnieje możliwość poznania kogoś nowego, niespodziewanie.

Jeśli w pobliżu znajdzie się karta 10 Kosa – szczęście będzie trwało bardzo krótko. Jeśli w otoczeniu znajdziemy kartkę 33 Klucz bądź 35 Kotwica możemy spodziewać się przekształcenia romansu w trwały, stabilny związek.

Koniczyna – zdrowie, duchowość

W obszarze zdrowia karta Koniczyna może wskazywać na bliski powrót do zdrowia, dobre zdrowie. Może mówić o homeopatii czy ziołolecznictwie. Warto włączyć do codziennej diety więcej warzyw i owoców, a także wyjść na zewnątrz, spędzać więcej czasu na łonie natury. Ponadto Koniczyna może wskazywać na układ nerwowy.

W obszarze duchowym karta Koniczyna mówi o tym, aby zaczynać dzień od pozytywnej afirmacji. Warto dostrzegać radość i szczęście nawet w małych rzeczach, a także pracować z talizmanem na szczęście.

Koniczyna – czas

Karta Koniczyna w czasie oznacza: nieoczekiwanie, nagle, krótki okres, 2-5 dni. Może wskazywać na miesiąc Luty bądź drugi dzień miesiąca, druga karta zaś może mówić o miesiącu (np. 2 Koniczyna + 6 Chmury = 2 czerwca).

Koniczyna – przedmioty i miejsca

Koniczyna może wskazywać na szczęśliwy przedmiot (amulet, talizman), wisiorek, drobną ozdobę, los na loterię czy trawnik.

Koniczyna – porada

Karta Koniczyna radzi, aby zachować optymistyczne podejście i pozytywne nastawienie. Warto złapać nadarzającą się okazję oraz podjąć ryzyko i zacząć działać.

Koniczyna – orientacja

Koniczyna jest ogólnie kartą pozytywną, zmienić wydźwięk może jedynie, kiedy występuje po niej karta negatywna.

W otoczeniu kart pozytywnych Koniczyna mówi o pełni szczęścia, miłości, nadziei i optymizmie. Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie, pojawią się możliwości wyjścia z trudnych sytuacji.

W otoczeniu kart negatywnych Koniczyna może oznaczać nieprzyjemności, przykrości, pesymizm, rozczarowanie, problemy w realizacji przedsięwzięć, pojawienie się przeszkód, trudnych do pokonania. Mogą pojawić się kłopoty w obszarze finansowym czy trudności z oddaniem długów / pożyczek.

Koniczyna – symbolika

Na karcie widzimy zieloną, czterolistną koniczynę bądź czasami kwiat koniczyny (w zależności od talii). Koniczyna symbolizuje szczęście, pomyślność, dobry los oraz błogosławieństwo. Ponadto Koniczyna mówi o miłości, odpuszczeniu oraz namiętności.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: