Statek - Lenormand

statek lenormand

Statek – słowa kluczowe (przyszłość)

Podróż, urlop, zmiana, przeprowadzka, postęp, działanie, ruch, weekendowy wyjazd, wakacje, odejście, separacja, odjazd, odległość, spory dystans, przemierzanie czegoś, pokonywanie dużej odległości, transport, możliwości, inne kraje, inna strefa, inne kultury, emigracja, środek transportu, wycieczka, przygoda, tęsknota, cierpliwość, tolerancja, motywacja, pożądanie wobec kogoś lub czegoś, eksploracja, kierunek, odlot, przyjazd, handel, wymiana, podróż duchowa, morze, ocean, plaża, długo, daleko.

Statek – ogólne znaczenie karty

Karta Statek oznacza podróż, pojawienie się nowych możliwości i okazji, ruch, odległość. Może wskazywać na przeprowadzkę, zostawienie czegoś za sobą, transformację, urlop, lot bądź wędrówkę.

Statek wskazuje na zagraniczne kontakty / firmy, ludzi z innych krajów, odległe lokalizacje. Karta Statek mówi również o rozstaniu lub tęsknocie za kimś bądź za czymś.

Karta Statek mówi także o środkach transportu, pojazdach takich, jak np. samochód.

Statek jest kartą neutralną, jej wydźwięk zaś jest zależny od kart otaczających. Przede wszystkim to karta działania. Jeśli w pobliżu znajdują się karty pozytywne – możemy spodziewać się rozwiązania problemu, nadziei a także możliwości wyjścia z trudnej sytuacji. W otoczeniu kart negatywnych możemy spodziewać się przeszkód, opóźnień, nieprzyjemności czy przykrości.

Statek – osoba (kobieta lub mężczyzna)

Karta Statek może wskazywać na obcokrajowca, podróżnika, wędrowca, handlowca, imigranta, przedsiębiorcę, marynarza, żeglarza,  tłumacza. Statek może mówić o osobie, która dużo podróżuje lub pracuje w branży podróżniczej (np. stewardessa, agent biura nieruchomości).

Statek może wskazywać na osobę porywczą, impulsywną, spontaniczną, nie lubiącej przywiązania (w negatywnym aspekcie), lubiącą wolność, poszukującą przygód, mającą problem z zobowiązaniami.

Statek – praca i finanse

W sferze zawodowej oraz finansowej może wskazywać na korzystne transakcje (kupna / sprzedaży), możliwy napływ pieniędzy pochodzących z wymiany czy handlu, środki odłożone na wyjazd, przeprowadzkę za granicę, spadek (zwłaszcza jeśli obok znajduje się karta 8 Trumna), darowiznę, nowe możliwości w interesach i handlu, korzystne wiadomości w sprawie pracy, jeśli ktoś szuka pracy. Jeśli jesteś na etapie szukania pracy, to dobry okres na jej znalezienie. Rozpoczęte przedsięwzięcia przyniosą satysfakcję oraz zysk.

Statek może oznaczać pracę w międzynarodowej firmie, w transporcie, branży związanej z przewozem towarów / importem czy eksportem, branży podróżniczej / lotniczej. Karta Statek może mówić o pracy wymagającej wielu służbowych podróży.

Statek w Lenormand może wskazywać na konieczność wyjazdu, romans lub związek na odległość (z kimś z zagranicy), konieczność przerwy, przesyłkę w drodze, zlecenie czegoś innej firmie, kontakty biznesowe z zagranicą, otwarcie na nowe możliwości zawodowe oraz współpracy, zmiany konieczne do przeprowadzenia reorganizacji.

Statek – uczucia

W obszarze uczuć Statek może mówić o związku na odległość, romantycznym wypadzie, romansie za granicą (np. na wakacjach), nawiązywaniu znajomości np. przez Internet, tęsknocie za miłością. Czasami Statek może wskazywać na duchowe oddalenie partnerów, fizycznie są razem, ale jednak mentalnie osobno.

Jeśli jesteś singlem – jest szansa na poznanie nowej osoby w podróży, poza Twoim miejscem zamieszkania (w szczególności, jeśli w otoczeniu znajdują się karty: 9 Kwiaty, 24 Serce lub 1 Jeździec). W związkach Statek radzi, aby zmienić coś w relacji i ożywić dawny płomień.

W otoczeniu kart pozytywnych Statek może mówić o poprawie sytuacji w relacjach. W otoczeniu kart negatywnych może wskazywać na rozstanie, separację bądź odejście partnera.

Statek – zdrowie, duchowość

W obszarze zdrowia karta Statek może mówić o chorobie lokomocyjnej, zawrotach głowy, biegunkach. Ponadto może wskazywać na wątrobę, pęcherzyk żółciowy, śledzionę, trzustkę, układ moczowy czy krążenie.

Ponadto Statek może mówić o alkoholizmie (zwłaszcza z kartą 34 Ryby) lub nadużywaniu środków odurzających.

Statek może oznaczać podróż w celu leczenia – do innego miasta czy nawet kraju. Czasami może również wskazywać na medycynę niekonwencjonalną.

W obszarze duchowym Statek wskazuje na podróż medytacyjną, dystans czasu i przestrzeni, ćwiczenia astralne czy pracę z medium.

Statek – czas

Karta Statek wskazuje na okresy związane z liczbą 3, tj. 3 dni, 3 tygodnie czy 3 miesiące. Ponadto Statek może mówić o Marcu lub trzecim dniu miesiąca, kolejna karta zaś może oznaczać miesiąc (np. 3 Statek + 1 Jeździec = 3 Stycznia).

Statek wskazuje również na przedsięwzięcia długoterminowe, dłuższy czas. Z kartami: 21 Góra, 30 Lilie czy 35 Kotwica czas może wydłużyć się nawet do 3 lat.

Karta Statek mówi o cierpliwości oraz wstrzymaniu się z działaniami, które w przyszłości zaowocują.

Statek – przedmioty i miejsca

Z kartą Statek związane są następujące przedmioty i miejsca: samochód, łódź, pociąg, ciężarówka, samolot, lotnisko, dworzec kolejowy / autobusowy, port, przystań.

Statek – porada

Karta Statek radzi, aby podjąć ryzyko, wybrać się na wycieczkę, uwolnić się oraz być śmiałym.

Statek – orientacja

Karta Statek należy do kart neutralnych, jej wydźwięk zaś zależy od kart znajdujących się w otoczeniu.

Jeśli w pobliżu znajdują się katy pozytywne – Statek wskazuje na szczęście, wzbogacenie się, fortunę, udane interesy oraz transakcje handlowe, udaną podróż, która może wpłynąć na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. W otoczeniu kart pozytywnych Statek mówi również o poznaniu nowych ludzi, środowiska, a także o możliwości zmiany dotychczasowych poglądów.

Jeśli w otoczeniu Statku znajdują się karty negatywne – wówczas karta Statek może mówić o nieudanej podróży (jeśli blisko znajduje się karta 10 Kosa – może to zwiastować wypadek), źle wybranym czasie, problemach handlowych, niekorzystnym obrocie spraw finansowych. Ponadto karty w otoczeniu mogą określić, jakie napotkamy przeszkody oraz czego powinniśmy się obawiać.

Statek może wskazywać także na podróż, której wynikiem może być rozłąka, zerwanie przyjaźni czy znajomości.

Statek – symbolika

Na karcie widzimy duży, piękny statek w otoczeniu głębokiej wody, który symbolizuje przede wszystkim podróż, odległy wyjazd oraz rozpoczynanie nowej przygody.

Symbolicznie – Statek może wskazywać również na inne światy czy wymiary, kontakty ze światem duchowym.

Potrzebujesz czytania prywatnego?  Sprawdź zakładkę: