Głupiec – Tarot

Początek nowego cyklu, krok w nieznane, pierwsze kroki, brak doświadczenia, radość, dziecko, młodzieńczość, zabawa, beztroska, optymizm, niewinność, spontaniczność, impulsywność, pasja, podróż, nowe możliwości, nowe pomysły, początki, zmiany, ideały, marzenia, wolność ducha, bujanie w obłokach, ufność, ulotność, chęć rozpoczęcia wszystkiego od nowa, ciąża, początek nowej drogi w życiu, nadzieja, szansa, podejmowanie nowych, lecz nieprzemyślanych decyzji, chęć nauki i odkrywania, impuls pociągający za sobą zmiany.

Lekkomyślność, nieodpowiedzialność, niedojrzałość, lenistwo, zły wybór, brak dyscypliny, słomiany zapał.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie tarotnica.pl należą do właściciela serwisu. Treść strony tarotnica.pl podlega ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim. Zabrania się kopiowania czy wykorzystywania treści bez zgody właściciela serwisu.

Głupiec – pozycja prosta

W pozycji prostej karta Głupca może wskazywać na zupełnie nowy początek w życiu, pójście w nieznane, świeże spojrzenie na pewne sprawy, otwartość umysłu, radość, beztroskę, naukę, rozwój, spontaniczność, ufność. W negatywie może mówić o lekkomyślności, niedojrzałości, naiwności, niedbalstwie, błędnych wyborach czy braku rozwagi.

Głupiec – pozycja odwrócona

W odwrocie karta Głupca oznacza nieodpowiedzialność, lenistwo, skłonność do kłamstwa, naiwność, zbytnią lekkomyślność, głupotę w działaniu, podejmowanie niepotrzebnego ryzyka czy utraconą szansę. Samozadowolenie, które prowadzi donikąd. Może wskazywać również na brak stabilizacji finansowej czy życiowej. Karta Głupca odwrócona wzywa do oprzytomnienia.

Głupiec – praca i finanse

Karta Głupiec może wskazywać na początek nowego etapu w obszarze zawodowym (np. nowa praca, nowe stanowisko, nowy projekt, nowe wyzwania i doświadczenie w pracy czy nowe kontakty biznesowe). Jeśli myślisz o zmianie pracy, która nie przynosi Ci satysfakcji i radości – może być to odpowiedni czas na zaryzykowanie oraz pozostawienie wszystkiego za sobą.

Karta przestrzega, iż nie jest to dobry czas na duże, poważne wydatki – nie należy więc zaciągać kredytów czy pożyczek. Należy poczekać na większą stabilizację finansową. W obszarze finansów może pojawić się ryzyko straty, która jest konsekwencją nieprzemyślanych inwestycji, rozrzutności, braku rozwagi czy nieumiejętnego gospodarowania pieniędzmi.

Głupiec może oznaczać otrzymanie niespodziewanych pieniędzy lub pozyskanie dodatkowego źródła dochodu.

Karta Głupca mówi o tym, że to jest właściwy czas na wakacje, odpoczynek, urlop czy podróż.

Głupiec – zawód

Karta Głupca może wskazywać na pracę związaną z dziećmi, pracę sezonową bądź na okres próbny. Głupiec może oznaczać następujące zawody: komik, podróżnik, artysta, aktor, satyryk, śpiewak, pisarz, klaun, fotograf, bloger, przewodnik, animator zabaw. Ponadto karta Głupiec mówi o osobie wykonującej wolny zawód, ale również w niektórych przypadkach o bezrobociu.

Głupiec – nauka i rozwój

Karta Głupca mówi o idealnym momencie na rozpoczęcie studiów (bądź zmianę ich kierunku), wszelkich kursów doszkalających. Nie należy jednak ograniczać się tylko do jednej formy nauki. Głupiec może wskazywać również na studiowanie za granicą czy wymianę studencką.

Głupiec – uczucia

Karta Głupiec często zapowiada nowy związek (z nową osobą lub z tą samą po rozstaniu), romans, niezobowiązujący flirt, ale również zajście w ciążę lub narodziny dziecka. Wskazuje na brak przywiązania do osoby, nie branie na poważnie relacji.

W uczuciach Głupiec może mówić również o otwarciu się na nową znajomość oraz zbieraniu doświadczeń. Głupiec symbolizuje początek związku, dobrą zabawę, poznawanie się, aczkolwiek nie jako nic pewnego.

Karta Głupca w związku wskazuje na konieczność większej spontaniczności oraz do odnalezienia radości z początku związku. Warto otworzyć się na nowe doznania oraz wychodzić częściej z inicjatywą.

W pozycji odwróconej może mówić o problemach z bliskością, seksem czy spontanicznością.

Głupiec – rodzina i przyjaciele

W obszarze przyjaźni Głupiec mówi o zaufaniu, zabawie, beztrosce, nawiązywaniu nowych znajomości, poznawanie nowych ludzi, ale również odświeżaniu starych przyjaźni. Wskazuje na dobry czas do podróżowania, na imprezy czy spotkania z przyjaciółmi. Warto otaczać się osobami radosnymi oraz spontanicznymi.

W kwestii rodziny Karta Głupiec zwraca uwagę na dzieci, młodsze osoby w rodzinie czy zwierzęta – możliwe, iż będą one wymagały większego zainteresowania oraz poświęcenia dodatkowego czasu. Nie należy oczekiwać poparcia bliskich, którzy mogą uznać Twoje plany za nieodpowiednie, można spodziewać się krytyki z ich strony.

Głupiec – zdrowie

Karta Głupiec daje nadzieję na wyzdrowienie, ale również możliwe włączenie w proces leczenia metod niekonwencjonalnych (np. hipnozy czy bioenergoterapii).

Głupieć może wskazywać na możliwe kontuzje (skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia czy złamania), problemy z układem nerwowym oraz choroby wrodzone czy związane z wiekiem dziecięcym.

Głupiec – wydarzenia

Karta Głupca może oznaczać wszelkie początki, rozpoczynanie czegoś nowego, pierwszą bądź nową miłość, podjęcie i rozpoczynanie nauki (np. nowy rok szkolny). Karta wskazuje również na wyjazdy, zmiany miejsca zamieszkania, podjęcie nowej pracy, egzaminy.

Głupiec to także wszystkie nowe wydarzenia w życiu, sytuacje wymagające podjęcia wyboru oraz kończenie pewnych etapów w życiu.

Głupiec – miejsca

Wszelkie miejsca zabaw oraz miłego spędzania czasu takie, jak: plener, piknik na powietrzu, grill), klub, dyskoteka, porodówka, szpitalne oddziały dziecięce, pokój dziecięcy, szkoła, żłobek, przedszkole, wycieczka.

Głupiec – osoba

Karta Głupiec może wskazywać na osobę młodą, dziecko, osobę starszą, jednakże lekkoducha, który nie myśli o ustatkowaniu. Ponadto może oznaczać osobę spontaniczną, zwariowaną, zabawną, wesołą, optymistycznie podchodzącą do życia, duszę towarzystwa, chętną do zabawy, aczkolwiek niezbyt rozsądną, nawiną, nieodpowiedzialną i lekkomyślną.

Głupiec to także osoba w typie „wieczne dziecko”, marzyciel bujający w obłokach, niedojrzała emocjonalnie. Może to być również podróżnik, osoba ciekawa świata, otwarta, wybierająca się w podróż.

Głupiec – rada

Karta Głupca radzi, aby otworzyć się na nowe, nieznane do tej pory doświadczenia. To również zachęta do nawiązania kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem, czerpania radości z życia codziennego, sprawienia sobie przyjemności czy po prostu pozwolenia na chwilę beztroski i odpoczynku. Zatroszcz się o siebie.

Głupiec radzi także, że dla osób pragnących posiadać dziecko jest to idealny moment na zajście w ciążę.

Należy jednak uważać na lekkomyślność oraz brak systematyczności. Nie należy mylić odwagi z głupotą.

Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji – nie spiesz się, może okazać się, że byłeś naiwny i nie widziałeś o pewnych ukrytych sprawach, które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne.

Głupiec – ostrzeżenie

Karta Głupca ostrzega, że nie jest to dobry czas na podejmowanie nowych przedsięwzięć czy działań. Należy poczekać, aż będzie widoczny lepszy pogląd na sytuację.

Głupiec wskazuje, żeby skupić się na wykonywaniu codziennych obowiązków i działanie, nie odkładać spraw na później, gdyż sprawy się skumulują, a konsekwencji i tak się nie uniknie.

Głupiec – co robić?

Karta Głupiec mówi o tym, aby zająć się sobą, swoimi potrzebami oraz swoim wewnętrznym dzieckiem. Dobrze jeśli dasz sobie czas na odpoczynek oraz robienie tego, na co masz po prostu ochotę.

Warto zwrócić uwagę na dzieci w rodzinie, być może należy poświęcić im więcej czasu.

Głupiec oznacza również dobry moment na starania o dziecko.

Karta wskazuje także na to, aby iść do przodu, nie oglądając się za siebie.

Głupiec – czego nie robić?

Karta Głupca mówi o tym, aby nie działać lekkomyślnie i nieodpowiedzialnie. Jeśli masz do podjęcia jakąś decyzję, to nie podejmuj ich pochopnie.

Nie należy ulegać lenistwu, ani uciekać od odpowiedzialności. Warto zastanowić się czy podjęcie nowych działań (np. rozpoczęcie kursu czy studiów) to nie tylko słomiany zapał.

Głupiec – symbolika karty

Głupiec to pierwsza karta w Tarocie, należąca do Arkan Wielkich. Może być również inaczej nazywana: Błaznem, Włóczęgą czy Wędrowcem.

Na karcie zazwyczaj widzimy młodą postać, w kolorowych ubraniach, u boku z psem, stojącego nad przepaścią. Wygląda, jakby nie miała świadomości, że w każdej chwili może spaść.

Kolorowa tunika Głupca symbolizuje codzienne troski oraz doświadczenia materialne człowieka. Biała koszula pod spodem symbolizuje niewinność oraz czystość wewnętrzną.

Na niektórych taliach Głupiec posiada zielony wianek symbolizujący współistnienie świata roślinnego i zwierzęcego, a także piórko nawiązujące do karty Śmierć – mówiące o tym, że aby stać się Wędrowcem należy poddać się wewnętrznej transformacji.

Często na karcie Głupca (w zależności od talii) możemy znaleźć również kij symbolizujący siłę i działanie, a także „tobołek” – wskazujący na to, że wszystko, co potrzebne nam do szczęścia mamy już ze sobą, choć niekiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tobołek może symbolizować zbierane przez całe życie doświadczenia życiowe, które niekiedy mogą być jednocześnie zbędnym balastem, utrudniającym pójście w nowe. W tobołku mogą znajdować się po prostu wyobrażenia, marzenia, pragnienia, talenty, możliwości i umiejętności Głupca, z których będzie mógł korzystać w trakcie nowej wędrówki.

Na karcie znajduje się przepaść, która może symbolizować niebezpieczeństwo, Głupiec nie jest do końca świadomy istniejącego zagrożenia, mimo wszystko idzie dalej.

Pies widoczny na karcie Głupca to symbol oddania i przywiązania, może odnosić się do ludzkiej intuicji oraz samozachowawczego instynktu. Pies wygląda jakby chciał zatrzymać Głupca oraz uchronić go przed upadkiem.

Często na karcie Głupca znajduje się również słońce, które symbolizuje radość, harmonijne życie w zgodzie z samym sobą oraz otaczającym światem.

Widoczne na karcie góry oznaczają wyzwania, ambicje oraz realizację osiągnięć. Wskazują one na odległych, czekających Głupca wyzwaniach.

Głupiec może również trzymać białą różę, która mówi o jego niewinności.

Sama karta symbolizuje wewnętrzne dziecko, które ukryte jest w każdym z nas. Mówi o początku podróży, pożegnaniu i pozostawieniu za sobą przeszłości oraz tego, co już nam nie służy.

Głupiec jest impulsem, pociągającym za sobą zmiany, które nastąpią zarówno w człowieku jak i otaczającym go świecie.

Przed wędrówką Głupiec może być lekkomyślny, jednakże kiedy przejdzie swoją drogę ma szansę stać się mędrcem, bogatym w doświadczenia życiowe, mogącym udzielać porad innym.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie tarotnica.pl należą do właściciela serwisu. Treść strony tarotnica.pl podlega ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim. Zabrania się kopiowania czy wykorzystywania treści bez zgody właściciela serwisu.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: