Kapłanka - Tarot

kapłanka tarot rider waite

Kapłanka – słowa kluczowe

Intuicja, tajemnica, milczenie, ezoteryka, mądrość, wiedza tajemna, świadomość, spokój wewnętrzny, wrażliwość, delikatność, introwertyzm, poświęcenie, harmonia, bezpieczeństwo, empatia, przyjaźń, miłość, tolerancja, zrozumienie, modlitwa, medytacja, skromność, radość wewnętrzna, stabilność emocjonalna, cierpliwość, otwartość na nowe, cicha woda brzegi rwie, zagadki, siły nadprzyrodzone.

Bierność, próżność, wycofanie, kompleksy, powierzchowność, zarozumialstwo, problemy emocjonalne, fobie, nerwowość, oderwanie od rzeczywistości, płaczliwość, rozpacz, anonimowość, mroczne sekrety, autodestrukcja, zazdrość, kierowanie się lękiem i egoistycznymi pragnieniami, manipulacje, egoizm, niespełnienie w życiu zawodowym bądź osobistym.

Kapłanka- pozycja prosta

Karta Kapłanki w pozycji prostej może oznaczać wrażliwość, intuicję, pamięć. Ponadto Kapłanka może wskazywać na osobę w naszym życiu o dużej wrażliwości. W intersującej nas sprawie mogą występować tajemnice bądź sprawy o których nie wiemy.

Kapłanka w pozycji prostej może wskazywać na ciążę, poświęcenie, żonę, matkę (ogólnie kochającą kobietę).

W negatywie może oznaczać zazdrość, zarozumialstwo, powierzchowność, niewiedzę czy manipulacje.

Kapłanka – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej Kapłanka może wskazywać na izolację, nadwrażliwość, toksyczność, wycofanie, egoizm, hipokryzję, depresję, nieuczciwe działanie, lenistwo, kompleksy, strach przed życiem i ludźmi, problemy psychiczne, niestabilność emocjonalną, cierpienie czy nadwrażliwość.

Ponadto odwrócona karta Kapłanki może mówić o kłopotach wywołanych przez kobietę w starszym wieku bądź ciąży, o której jeszcze nie wie pytająca.

Kapłanka – praca i finanse

Karta Kapłanki może wskazywać na realizację planów zawodowych, awans czy uznanie w pracy. Należy jednak przyłożyć się bardziej do utrzymywania dobrych relacji ze współpracownikami. Jeśli myślisz o zmianie pracy bądź stanowiska należy wstrzymać się z decyzją. Niekiedy brak działania to najlepsze rozwiązanie.

W obszarze finansów może być tak, że czasem strata może okazać się sukcesem, a zysk stać się stratą. Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Jeśli potrzebujesz zastrzyku finansowego, należy zastanowić się nad swoimi ukrytymi możliwościami.

Kapłanka – zawód

Zawody, których może dotyczyć karta Kapłanka to: psycholog, tarocista, terapeuta, ktoś z dobrą intuicją, osoba, która więcej słucha niż mówi. Nauczyciel, bibliotekarz, zakonnik, pisarz, pracownik księgarni, adwokat stający w obronie słabszych.

Kapłanka – nauka i rozwój

Karta Kapłanki mówi o tym, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki, zdobywanie wiedzy czy poszerzanie swoich horyzontów. Należy pamiętać, że wiedza to nie tylko książki czy kursy, ale również doświadczenie oraz intuicja.

Kapłanka – uczucia

Karta Kapłanka może oznaczać miłość żony, matki, poświęcenie, wybaczenie. Wskazuje na związek, pełen szacunku, w którym najważniejsza jest duchowość, ale również mogą pojawiać się problemy w sferze seksu (u jednego z partnerów). Związek jest skupiony głównie na rodzinie.

Jako partnerka Kapłanka jest osobą oddaną, ciepłą, jednakże zachowującą pewien dystans. Swoje myśli zachowuje dla siebie.

Przy karcie Kapłanki należy unikać pośpiechu w miłości oraz uważać na słowa – nie zdradzać od razu wszystkich swoich uczuć i myśli (miłość bowiem lubi odkrywać tajemnice). Relacja wymaga delikatności, czasu, empatii oraz cierpliwości.

Karta kapłanki w odwrocie – w sferze uczuć, może wskazywać na kochankę bądź skrywaną tajemnicę.

Kapłanka – rodzina i przyjaciele

W przyjaźni Kapłanka wskazuje na głębokie związki duchowe. To okres, w którym przydatne będą cechy takie, jak: empatia, czułość, łagodność i delikatność, ważniejsze niż słowa będą wyrozumiałość, akceptacja oraz po prostu obecność. Możliwe jest odkrycie pewnych faktów, które Cię zaskoczą, jednak warto powstrzymać się od osadów oraz emocjonalnej reakcji.

Kapłanka – zdrowie

Karta Kapłanka może wskazywać na choroby typowo kobiece, związane z żeńskimi narządami, zaburzenia hormonalne czy związane z zaburzonym cyklem menstruacyjnym. Kapłanka wskazuje również na bezpłodność, a także choroby o podłożu psychosomatycznym.

Kapłanka – wydarzenia

Wydarzenia związane z kartą Kapłanka to egzaminy, testy, sprawdziany, spotkane z tarocistą, spowiedź, podjęcie nauki, oddanie się swoim pasjom, wyjazdy czy samotny wypoczynek z dala od codziennego zgiełku.

Kapłanka – miejsca

Dom, codzienne otoczenie, poczekalnia, poradnia, miejsca ciche  odosobnione, kościół, konfesjonał, biblioteka, kaplica, muzeum, czytelnia, plaża, las, łąka.

Kapłanka – osoba

Karta Kapłanka wskazuje na dojrzałą kobietę (np. matkę, babcię, ciocię), opiekunkę, przyjaciółkę, psychologu czy małomównej osobie.

Kapłanka może mówić o osobie wrażliwej, spokojnej, cichej, tajemniczej, wycofanej, zagadkowej, introwertycznej, godnej zaufania, nastawionej jednak bardziej na dawanie niż branie. Nie ocenia powierzchownie, stara się zrozumieć ludzi , nie osądza. Kobieta może być samotna z wyboru bądź będąca w związku, jednakże zapewniająca sobie przestrzeń tylko dla siebie.

W pozycji odwróconej może wskazywać na wyrachowaną kochankę (również zdradę oraz bycie tą drugą osobą w związku), wścibską teściową, złą macochę czy niedobre relacje z matką. Ponadto w negatywie Kapłanka to często fałszywa manipulantka, która coś ukrywa.

Kapłanka – rada

Karta Kapłanki radzi, aby zatrzymać się i nie podejmować teraz żadnych radykalnych decyzji, gdyż brak działania będzie rzutował na Twoją korzyść. Jeśli jednak musisz podjąć decyzję – kieruj się sercem oraz intuicją. Kapłanka wskazuje, aby ufać swojej intuicji, nawet gdy jest to sprzeczne z logiką. Należy również oczyścić swoje myśli i umysł. Warto uważać na romans w pracy.

Kapłanka mówi o tym, żeby nie narzucać nikomu swojej opinii, nie naciskać, dochować tajemnicy, nie wtrącać się w czyjeś życie, zachować swoje przemyślenia dla siebie, a nawet się wycofać.

Kapłanka – ostrzeżenie

Karta Kapłanki mówi o tym, że należy znaleźć równowagę, nie popadać w skrajności, nie popadać w fanatyzm. Nie należy ponadto dzielić ludzi czy sytuacji na przyziemne oraz duchowe.

Kapłanka pojawia się, gdy należy zwrócić uwagę na swoje przeczucia i sny.

Kapłanka – co robić?

Kapłanka wskazuje, że jeśli ostatnio zbyt intensywnie pracujesz – należy znaleźć czas na odpoczynek. Warto przyjrzeć się swojej duchowości, postawić na kontakt z przyrodą, pomedytować czy spotkać się z ważnymi dla Ciebie ludźmi, dla których ostatnio nie miałeś czasu.

Kapłanka – czego nie robić?

Kapłanka mówi o tym, aby nie uciekać od rzeczywistości w świat duchowy. Nie należy oceniać ludzi oraz mówić ludziom co mają robić (co wypada, a co nie). W każdej sytuacji warto być sobą, być uczciwym wobec samego siebie.

Kapłanka – symbolika karty

Kapłanka nazywana jest inaczej Papieżycą, Acrykapłanką, Hierofantką czy Junoną. Karta przedstawia majestatyczną, siedzącą między dwiema kolumnami kobietę, ubraną w niebieska szatę. Głowę zdobi księżycowa korona, a u jej stóp również znajduje się księżyc. Na klatce piersiowej ma biały krzyż, prawa dłoń schowana jest wewnątrz szaty. Za postacią kobiety widzimy kotarę z palmami i granatami, a jeszcze głębiej wodę. W niektórych taliach Kapłanka ma zamknięte oczy, co wskazuje na to, że wsłuchuje się w głos własnej intuicji oraz patrzy sercem. Sprawia wrażenie chłodnej, tajemniczej i niedostępnej.

Niebieska szata Kapłanki symbolizuje czystość, niewinność i jej dobroć. Korona symbolizuje fazy Księżyca, ten zaś mówi o płoności, wzroście i kobiecości. Sierp Księżyca symbolizuje koniec, upadek, nawiązuje również do śmierci. Krzyż nawiązuje do czterech żywiołów, czterech stron świata, życia, śmierci, nieświadomości i świadomości jako połączenie przeciwieństw. Zwój księgi symbolizuje wiedzę, mądrość, zdrowy rozsądek oraz logiczne myślenie i działanie, ponadto mówi o tym, że wszystko, czego szukasz masz w swoich rękach, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Kolumny na karcie symbolizują połączenie nieba z ziemią, czyli między tym co ludzkie a boskie. Biała kolumna z literą J (Joachim – „Ona będzie podporą”) to symbol nauki oraz wiedzy. Kolumna z literą B (Boaz – „W nim będzie moc”) to symbol alchemii. Kapłanka, znajdująca się między kolumnowi stanowi pewien rodzaju łącznik między przeciwieństwami.

Kotara między kolumnami ozdobiona palmami i granatami symbolizują życie, wzrost, a także nasiona życia i kobiecość. Morze znajdujące się za zasłoną odnosi się do podświadomości oraz drzemiącej w niej sile.

Kapłanka symbolizuje czystość, niewinność miłości, sferę duchową, akceptację siebie oraz otaczającego nas świata. Mówi o potrzebie szukania odpowiedzi we własnym wnętrzu i zaufaniu własnej intuicji.

Potrzebujesz czytania prywatnego?  Sprawdź zakładkę: