Kapłanka

Karta Kapłanki w pozycji prostej może oznaczać wrażliwość, intuicję, pamięć. Ponadto Kapłanka może wskazywać na osobę w naszym życiu o dużej wrażliwości. W intersującej nas sprawie mogą występować tajemnice bądź sprawy o których nie wiemy.

Kapłanka w pozycji prostej może wskazywać na ciążę, poświęcenie, żonę, matkę (ogólnie kochającą kobietę).

W negatywie może oznaczać zazdrość, zarozumialstwo, powierzchowność, niewiedzę czy manipulacje.

Kapłanka – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej Kapłanka może wskazywać na izolację, nadwrażliwość, toksyczność, wycofanie, egoizm, hipokryzję, depresję, nieuczciwe działanie, lenistwo, kompleksy, strach przed życiem i ludźmi, problemy psychiczne, niestabilność emocjonalną, cierpienie czy nadwrażliwość.

Ponadto odwrócona karta Kapłanki może mówić o kłopotach wywołanych przez kobietę w starszym wieku bądź ciąży, o której jeszcze nie wie pytająca.

Kapłanka – praca i finanse

Karta Kapłanki może wskazywać na realizację planów zawodowych, awans czy uznanie w pracy. Należy jednak przyłożyć się bardziej do utrzymywania dobrych relacji ze współpracownikami. Jeśli myślisz o zmianie pracy bądź stanowiska należy wstrzymać się z decyzją. Niekiedy brak działania to najlepsze rozwiązanie.

W obszarze finansów może być tak, że czasem strata może okazać się sukcesem, a zysk stać się stratą. Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Jeśli potrzebujesz zastrzyku finansowego, należy zastanowić się nad swoimi ukrytymi możliwościami.

Kapłanka – zawód

Zawody, których może dotyczyć karta Kapłanka to: psycholog, tarocista, terapeuta, ktoś z dobrą intuicją, osoba, która więcej słucha niż mówi. Nauczyciel, bibliotekarz, zakonnik, pisarz, pracownik księgarni, adwokat stający w obronie słabszych.

Kapłanka – nauka i rozwój

Karta Kapłanki mówi o tym, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki, zdobywanie wiedzy czy poszerzanie swoich horyzontów. Należy pamiętać, że wiedza to nie tylko książki czy kursy, ale również doświadczenie oraz intuicja.

Kapłanka – uczucia

Karta Kapłanka może oznaczać miłość żony, matki, poświęcenie, wybaczenie. Wskazuje na związek, pełen szacunku, w którym najważniejsza jest duchowość, ale również mogą pojawiać się problemy w sferze seksu (u jednego z partnerów). Związek jest skupiony głównie na rodzinie.

Jako partnerka Kapłanka jest osobą oddaną, ciepłą, jednakże zachowującą pewien dystans. Swoje myśli zachowuje dla siebie.

Przy karcie Kapłanki należy unikać pośpiechu w miłości oraz uważać na słowa – nie zdradzać od razu wszystkich swoich uczuć i myśli (miłość bowiem lubi odkrywać tajemnice). Relacja wymaga delikatności, czasu, empatii oraz cierpliwości.

Karta kapłanki w odwrocie – w sferze uczuć, może wskazywać na kochankę bądź skrywaną tajemnicę.

Kapłanka – rodzina i przyjaciele

W przyjaźni Kapłanka wskazuje na głębokie związki duchowe. To okres, w którym przydatne będą cechy takie, jak: empatia, czułość, łagodność i delikatność, ważniejsze niż słowa będą wyrozumiałość, akceptacja oraz po prostu obecność. Możliwe jest odkrycie pewnych faktów, które Cię zaskoczą, jednak warto powstrzymać się od osadów oraz emocjonalnej reakcji.

Kapłanka – zdrowie

Karta Kapłanka może wskazywać na choroby typowo kobiece, związane z żeńskimi narządami, zaburzenia hormonalne czy związane z zaburzonym cyklem menstruacyjnym. Kapłanka wskazuje również na bezpłodność, a także choroby o podłożu psychosomatycznym.

Kapłanka – wydarzenia

Wydarzenia związane z kartą Kapłanka to egzaminy, testy, sprawdziany, spotkane z tarocistą, spowiedź, podjęcie nauki, oddanie się swoim pasjom, wyjazdy czy samotny wypoczynek z dala od codziennego zgiełku.

Kapłanka – miejsca

Dom, codzienne otoczenie, poczekalnia, poradnia, miejsca ciche  odosobnione, kościół, konfesjonał, biblioteka, kaplica, muzeum, czytelnia, plaża, las, łąka.

Kapłanka – osoba

Karta Kapłanka wskazuje na dojrzałą kobietę (np. matkę, babcię, ciocię), opiekunkę, przyjaciółkę, psychologu czy małomównej osobie.

Kapłanka może mówić o osobie wrażliwej, spokojnej, cichej, tajemniczej, wycofanej, zagadkowej, introwertycznej, godnej zaufania, nastawionej jednak bardziej na dawanie niż branie. Nie ocenia powierzchownie, stara się zrozumieć ludzi , nie osądza. Kobieta może być samotna z wyboru bądź będąca w związku, jednakże zapewniająca sobie przestrzeń tylko dla siebie.

W pozycji odwróconej może wskazywać na wyrachowaną kochankę (również zdradę oraz bycie tą drugą osobą w związku), wścibską teściową, złą macochę czy niedobre relacje z matką. Ponadto w negatywie Kapłanka to często fałszywa manipulantka, która coś ukrywa.

Kapłanka – rada

Karta Kapłanki radzi, aby zatrzymać się i nie podejmować teraz żadnych radykalnych decyzji, gdyż brak działania będzie rzutował na Twoją korzyść. Jeśli jednak musisz podjąć decyzję – kieruj się sercem oraz intuicją. Kapłanka wskazuje, aby ufać swojej intuicji, nawet gdy jest to sprzeczne z logiką. Należy również oczyścić swoje myśli i umysł. Warto uważać na romans w pracy.

Kapłanka mówi o tym, żeby nie narzucać nikomu swojej opinii, nie naciskać, dochować tajemnicy, nie wtrącać się w czyjeś życie, zachować swoje przemyślenia dla siebie, a nawet się wycofać.

Kapłanka – co robić?

Kapłanka wskazuje, że jeśli ostatnio zbyt intensywnie pracujesz – należy znaleźć czas na odpoczynek. Warto przyjrzeć się swojej duchowości, postawić na kontakt z przyrodą, pomedytować czy spotkać się z ważnymi dla Ciebie ludźmi, dla których ostatnio nie miałeś czasu.

Kapłanka – czego nie robić?

Kapłanka mówi o tym, aby nie uciekać od rzeczywistości w świat duchowy. Nie należy oceniać ludzi oraz mówić ludziom co mają robić (co wypada, a co nie). W każdej sytuacji warto być sobą, być uczciwym wobec samego siebie.

Kapłanka – symbolika karty

Kapłanka nazywana jest inaczej Papieżycą, Acrykapłanką, Hierofantką czy Junoną. Karta przedstawia majestatyczną, siedzącą między dwiema kolumnami kobietę, ubraną w niebieska szatę. Głowę zdobi księżycowa korona, a u jej stóp również znajduje się księżyc. Na klatce piersiowej ma biały krzyż, prawa dłoń schowana jest wewnątrz szaty. Za postacią kobiety widzimy kotarę z palmami i granatami, a jeszcze głębiej wodę. W niektórych taliach Kapłanka ma zamknięte oczy, co wskazuje na to, że wsłuchuje się w głos własnej intuicji oraz patrzy sercem. Sprawia wrażenie chłodnej, tajemniczej i niedostępnej.

Niebieska szata Kapłanki symbolizuje czystość, niewinność i jej dobroć. Korona symbolizuje fazy Księżyca, ten zaś mówi o płoności, wzroście i kobiecości. Sierp Księżyca symbolizuje koniec, upadek, nawiązuje również do śmierci. Krzyż nawiązuje do czterech żywiołów, czterech stron świata, życia, śmierci, nieświadomości i świadomości jako połączenie przeciwieństw. Zwój księgi symbolizuje wiedzę, mądrość, zdrowy rozsądek oraz logiczne myślenie i działanie, ponadto mówi o tym, że wszystko, czego szukasz masz w swoich rękach, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Kolumny na karcie symbolizują połączenie nieba z ziemią, czyli między tym co ludzkie a boskie. Biała kolumna z literą J (Joachim – „Ona będzie podporą”) to symbol nauki oraz wiedzy. Kolumna z literą B (Boaz – „W nim będzie moc”) to symbol alchemii. Kapłanka, znajdująca się między kolumnowi stanowi pewien rodzaju łącznik między przeciwieństwami.

Kotara między kolumnami ozdobiona palmami i granatami symbolizują życie, wzrost, a także nasiona życia i kobiecość. Morze znajdujące się za zasłoną odnosi się do podświadomości oraz drzemiącej w niej sile.

Kapłanka symbolizuje czystość, niewinność miłości, sferę duchową, akceptację siebie oraz otaczającego nas świata. Mówi o potrzebie szukania odpowiedzi we własnym wnętrzu i zaufaniu własnej intuicji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *