Kochankowie – Tarot

Kocankowie – słowa kluczowe

Miłość, zakochanie, przyjaźń, partnerstwo, dokonywanie wyborów, przyciąganie, pożądanie, uleganie namiętnościom, małżeństwo, stały związek, ślub, założenie rodziny, początek romansu, początek związku, pociąg fizyczny, usamodzielnienie się, dylemat, wahanie, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, konieczność podejmowania decyzji, pogodzenie się dwóch zwaśnionych stron, rozejm, łączenie przeciwieństw, harmonia w związku, równowaga, akceptacja siebie i partnera, umiejętność dawania i brania.

W negatywie strach przed miłością czy związkiem, odpowiedzialnością, rozstanie, separacja, nieszczęśliwa miłość, samotne życie, trudności w podejmowaniu decyzji, odwlekanie wyboru, problemy seksualne w związku, zazdrość, zdrada, niewierność, kłamstwo, zaborczość, strach przed utratą partnera, trójkąt miłosny, kompleksy, rozstanie z matką, niedojrzałość, lenistwo, narcyzm, zły wybór, niekonsekwencja.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie tarotnica.pl należą do właściciela serwisu. Treść strony tarotnica.pl podlega ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim. Zabrania się kopiowania czy wykorzystywania treści bez zgody właściciela serwisu.

Kochankowie – pozycja prosta

W pozycji prostej karta Kochankowie wskazuje na miłość, przyjaźń, harmonię, partnerstwo, romans, podjęcie decyzji, usamodzielnienie się, równowagę, zjednoczenie.

Kochankowie – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej Kochankowie mówią o niewierności, zdradzie, nieszczęśliwej miłości, trójkącie miłosnym, zazdrości, braku szczęścia w związku, destrukcyjnej miłości, toksycznej relacji, rozstaniu z matką, strachu przed samodzielnością, problemem z podjęciem decyzji.

Kochankowie – praca i finanse

W obszarze pracy i finansów karta Kochankowie wskazuje na możliwość pojawienia się sytuacji, w której konieczne będzie dokonanie wyboru w związku z pracą (np. dotyczącego stanowiska czy miejsca pracy). Jeśli myślisz o zmianie pracy – nie zwlekaj, podejmij decyzję jak najszybciej, zbyt długie zwlekanie może bowiem Ci zaszkodzić.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie trzeba wykazać się empatią i wrażliwością wobec współpracowników.

Kochankowie mówią o tym, że warto iść za swoim powołaniem, nawet jeśli jest to związane ze zmianą pracy czy przebranżowieniem.

W pozycji odwróconej karta Kochankowie może wskazywać na romans w pracy.

Przed podjęciem decyzji o inwestycji należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Dodatkowo w kwestii finansów – mogą pojawić się korzyści związane z pracą artystyczną.

Kochankowie – zawód

Zawody związane z kartą Kochankowie to: praca związana z miłością czy relacjami – np. w agencjach matrymonialnych, przy organizacji wesel, seksuolog, terapeuta, osoba pracująca w poradni małżeńskiej. Ponadto Kochankowie mogą wskazywać na: firmę rodzinną, spółkę małżeńską, biznes prowadzony przez przyjaciół, zawody artystyczne (malarz, śpiewak, poeta), sędziego, prawnika, negocjatora, mediatora, dyplomatę.

Kochankowie – nauka i rozwój

W obszarze nauki i rozwoju karta Kochankowie mówi o tym, że warto nakierować się na pracę zespołową, w pojedynkę może być bowiem dużo trudniej osiągnąć zamierzony efekt. Dobrze będzie otworzyć się na współpracę z kimś, kto ma podobne zainteresowania.

Kochankowie – uczucia

W uczuciach Kochankowie mówią (w przypadku singli) o możliwym pojawieniu się nowego romans, nieformalnych związkach, pożądaniu, początku związku. W związkach zaś karta może mówić o romantycznych wydarzeniach (zaręczyny, ślub, rocznica ślubu).

Karta Kochankowie może wskazywać na konieczność dokonania wyboru między dwoma osobami, a także wyznaczenie granic w związku.

W pozycji odwróconej karta może ostrzegać przed niewiernością partnera, niechęci do zbliżeń czy oziębłości.

Kochankowie – rodzina i przyjaciele

Karta Kochankowie może wskazywać na rodzinne interesy, dzięki którym mogą pogłębiać się Wasze relacje. Jednocześnie Kochankowie mogą mówić o poprawieniu się sytuacji finansowej.

O czym należy pamiętać? Aby okazywać miłość najbliższym, wspierać ich oraz zapewniać o swoim uczuciu. Warto być życzliwym oraz czułym.

Kochankowie – zdrowie

W kwestii zdrowia Kochankowie mówią o konieczności podjęcia decyzji (np. o wyborze lekarza, sposobie leczenia czy przyjmowaniu lekarstw). Istnieje nadzieja na wyleczenie wskutek zmiany lekarza, leczenia, lekarstw czy nawet nastawienia.

Karta Kochankowie może wskazywać jednak na problemy zdrowotne związane z płucami, nerkami czy ogólnie narządami parzystymi.

Kochankowie – wydarzenia

Możliwe wydarzenia związane z kartą Kochankowie to: zaręczyny, ślub, założenie rodziny, zawieranie znajomości, podjęcie decyzji, życiowy zwrot, przełomowe chwile w życiu, wybór między dwoma osobami.

Kochankowie – miejsca

Miejsca, na które mogą wskazywać Kochankowie to: biura matrymonialne, dom rodzinny, miejsca na łonie natury (parki, lasy, góry), kawiarnie, kluby, restauracje, miejsca spotkań zakochanych czy skrzyżowania dróg.

Kochankowie – osoba

Kochankowie mówią o osobie wrażliwej, ciepłej, kochającej oraz otwartej na piękno, która akceptuje siebie oraz swoje wady, a także nad nimi pracuje. Kieruje się miłością, jest otwarta na związek, może być niepoprawnym romantykiem, któremu ciężko dokonywać wyborów.

Karta Kochankowie może mówić o człowieku, który posiada jakiś dylemat oraz musi podjąć ważną decyzję czy dokonać trudnego wyboru. Możliwe, że w jej życiu nastąpił bowiem jakiś przełom. Ponadto karta może również wskazywać na młodą osobę, która nie posiada jeszcze miłosnych doświadczeń czy zakochaną parę.

W pozycji odwróconej karta Kochankowie może mówić o osobie zazdrosnej, zaborczej, niezdolnej do stworzenia związku, chwiejnej, flirciarskiej, mającej problem z podejmowaniem decyzji, często zmieniającej zdanie oraz podatnej na wpływy i sugestie innych osób. Może to być ktoś wyrachowany, z kim nie warto wchodzić w relację, gdyż może przynieść wiele rozczarowań oraz przykrości.

Kochankowie – rada

Kochankowie radzą, aby nie bać się ryzykować, nawet niekorzystna decyzja będzie lepsza od braku wyboru. Warto również porzucić to, co nas ogranicza, należy pozwolić odejść staremu. Należy dokonać wyboru jak najszybciej oraz konsekwentnie podążać w kierunku, który sobie obraliśmy. Warto uwzględnić wszystkie za i przeciw, zastanowić się co przyniesie korzyści, a co stratę oraz zastanowić się czego naprawdę potrzebujesz. Warto również czerpać radość z kontrastów oraz różnic.

Kochankowie – ostrzeżenie

Karta Kochanków ostrzega, aby nie ulegać wpływom czy sugestiom innych ludzi, szczególnie jeśli nie akceptują oni Twoich wyborów. Decyzje należy podejmować samodzielnie, tylko wtedy będziesz z nich zadowolony.

Kochankowie ostrzegają, by nie lekceważyć szans i okazji, które nam się trafiają.

Kochankowie – co robić?

Przyjrzyj się swoim sprawom, sprawdź wszystkie za i przeciw. Jeśli decyzja dotyczy ważnej sfery nie podejmuj jej lekkomyślnie.

Jeśli Twój związek przeżywa kryzys – nie lekceważ tego, sprawy same bowiem się nie rozwiążą, wykaż się również zrozumieniem.

Kochankowie – czego nie robić?

Nie należy podejmować decyzji bez zastanowienia. Usiądź, pomyśl i daj sobie czas. Nie lekceważ niczego, co dociera do Ciebie na temat ważnych spraw dla Twojego życia.

Kochankowie – symbolika karty

Karta Kochanków – inaczej Miłość, Małżeństwo, Zakochani czy Dwie Drogi – przedstawia dwie nagie osoby: kobietę i mężczyznę, którzy są zwróceni ku sobie. Nad nimi widzimy wnoszącego się anioła o czerwonych skrzydłach, który błogosławi parze. Za kobietą widać jabłoń z wijącym się wężem, zaś za mężczyzna drzewo życia wraz z ognistymi liśćmi. Ewidentnie jest to nawiązanie do Adama i Ewy. W oddali widać zaś brązową górę.

Para widoczna na karcie symbolizuje przede wszystkim miłość, związek dwojga ludzi, miłość ziemską – do drugiego człowieka. Góra widoczna za parą to symbol możliwych trudności, z którymi przyjdzie im się zmierzyć, miłość bowiem często wymaga poświęceń oraz wyrzeczeń, a każda relacja przeżywa lepsze i gorsze chwile. Kobieta ustawiona po lewej symbolizuje miłość, uczucia, wrażliwość oraz intuicję. Mężczyzna po prawej stronie zaś kieruje się rozumem oraz logiką.

Anioł Rafael nad parą symbolizuje połączenie w jedność oraz pogodzenie przeciwieństw. Jego fioletowa szata mówi o rozwoju duchowym oraz głębi miłości, czerwone skrzydła zaś o namiętności oraz sile ziemskiej miłości.

Słońce widoczne na karcie symbolizuje energię ciepło i błogosławieństwo od Boga. Drzewo życia umiejscowione za mężczyzną posiada 12 listków symbolizujących 12 znaków zodiaku, 12 miesięcy w roku – mówi o trwaniu miłości mimo upływającego czasu. Drzewo widoczne za kobietą może posiadać 4 (symbol cielesności oraz materii) lub 5 jabłek (symbol 5 zmysłów), w zależności od talii, bowiem na niektórych kartach jedno z jabłek zostało już przez kobietę (Ewę) zerwane.

Wąż na karcie Kochanków symbolizuje grzech, a jednocześnie mądrość.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: