Mag – Tarot

Ambicja, potencjał, stanowczość, inteligencja, pewność siebie, duża wiedza, przywództwo, władza, siła, odwaga, nauka, impuls, pomysł, początek, aktywność, niezależność, twórczość, kreatywność, konsekwencja w działaniu, rozwój osobisty, umiejętności, spryt, zaradność, przebiegłość, twarde stąpanie po ziemi, bycie kowalem własnego losu, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, urzeczywistnianie swojego potencjału, gotowość do podjęcia ryzyka, poszukiwanie nowych dróg.

Odkładanie działań w czasie, trudności z wyrażaniem swoich potrzeb, nieśmiałość, wykorzystywanie umiejętności dla zaspokojenia egoistycznych pragnień, manipulacja, oderwanie od rzeczywistości, wampir energetyczny, plotkarstwo, pycha, kompleksy, zarozumialstwo, brak zdecydowania, próżność, negatywny obraz siebie, nieumiejętność obrony swoich granic, zdania czy poglądów.

Mag – pozycja prosta

Karta Maga w pozycji prostej oznacza początek czegoś, aktywność w działaniu, naukę, wzięcie spraw w swoje ręce, nowe możliwości, realizację swoich zamierzeń, sukces, czas działania, pewność siebie, odwagę, wydobywanie swojego potencjału, tworzenie własnego świata.

W negatywie może mówić o manipulacji, wyrachowaniu, zarozumialstwie, ukrywaniu prawdy, mitomanii, przebiegłości, tchórzostwie, złych czynach.

Mag – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej karta Mag może wskazywać na manipulacje, kłamstwa, intrygi, nieśmiałość, strach, zaburzenia psychiczne, niedowartościowanie, brak odwagi i zdecydowania.

Mag – praca i finanse

W obszarze zawodowym karta Mag może wskazywać na początek czegoś nowego (nowa praca czy stanowisko, nowe obowiązki), udany start w nowej pracy, dobry czas na rozpoczęcie nowego projektu. Umiejętność obrony własnego zdania, wiara w siebie, komunikatywność, poczucie wewnętrznego autorytetu. Mag mówi o tym, aby działać w pojedynkę, w realizacji swoich planów należy liczyć przede wszystkim na siebie. Możliwość zyskania uznania przełożonego oraz współpracowników.

Karta Mag wskazuje na bezpieczeństwo finansowe, a także zyski, które są wynikiem pracy.

Mag – zawód

Karta Maga może wskazywać na następujące zawody: nauczyciel, doradca, terapeuta, wykładowca, krytyk (filmowy/literacki), przedstawiciel handlowy, polityk, dyplomata czy prezenter telewizyjny – osoby typowo pracujące głosem. Ponadto może również oznaczać lekarza, naukowca czy architekta.

Mag – nauka i rozwój

Karta Mag wskazuje na to, że możesz osiągnąć wszystko, co sobie założysz. Należy postawić na zaangażowanie i systematyczność. To dobry moment na pokazanie swoich możliwości.

Mag – uczucia

Mag w uczuciach może oznaczać, że sprawy sercowe zejdą na dalszy plan, na rzecz spraw zawodowych. Często wskazuje na eksperymentowanie w miłości i seksie, zbliżenie do drugiej osoby, pokonanie problemów w związku, chęć wyjścia z rutyny oraz zrozumienia uczuć i punktu widzenia partnera. Warto w związku wyjść z inicjatywą, zaplanować wspólną przyszłość oraz być szczerym.

Single – warto poszukać przyszłego partnera w środowisku zawodowym. Mag może oznaczać nowy romans, a także okazje do poznania kogoś wyjątkowego.

Mag – rodzina i przyjaciele

W obszarze przyjaźni Mag oznacza przyjaciela, na którego można liczyć. Mag wskazuje na zaufanie oraz gotowość do wsparcia.

Karta Maga symbolizuje radość z bliskich relacji, wsparcie (zarówno to, które dajesz jak i otrzymujesz), a także zaufanie. Możliwe, że osoby w Twoim bliskim otoczeniu potrzebują pomocy, wsparcia czy rady. Uważaj, aby praca nie przysłoniła życia rodzinnego.

Mag – zdrowie

Mag wskazuje na wolę wyzdrowienia, optymizm, witalność oraz energia życiowa. Może oznaczać choroby związane z układem nerwowym bądź oddechowym.

Jeśli od jakiegoś czasu źle się czujesz – warto odwiedzić lekarza oraz przeprowadzić badania kontrolne.

Mag – wydarzenia

Karta Mag może oznaczać nowe przedsięwzięcia, projekty, nowy etap w życiu, szukanie nowych dróg, aktywne działanie, realizacja planów, inicjatywę, wprowadzanie nowych pomysłów w życie, panowanie nad swoim życiem.

Mag – miejsca

Karta Mag może wskazywać na miejsca związane z rozwojem i nauką (szkoła, uczelnia, sala wykładowa, biblioteka, biuro, punkt egzaminacyjny). Ponadto może oznaczać miejsca z dużą ilością książek, pokój młodej osoby czy gabinet lekarski.

Mag – osoba

Mag oznacza osobę z dużym potencjałem i wachlarzem możliwości, przywódcę, twórcę, pewnego siebie, silną osobowość. W pewnym sensie jest to osoba magnetyczna, elokwentna, z dobrą prezencją, znająca swoją wartość, taka, która wywiera niezapomniane pierwsze wrażenie. Mag wie czego chce, nie boi się również po to sięgać. Ma wiele nowych pomysłów, wiedzę oraz niebywałą pamięć i umiejętności przyswajania wiedzy. Mag to często osoba atrakcyjna, dowcipna, czarująca, która odnajdzie się w każdym towarzystwie, bowiem przyciąga ludzi jak magnes. Mag to doskonały obserwator, potrafi wyczuć okazję i dobry moment na realizację swoich planów.

W negatywie Mag może oznaczać osobę lękliwą, niepewną, słabą i niekonsekwentną w działaniu. To typowy manipulant i egoista, o złych intencjach, wykorzystujący ludzi do realizacji własnych potrzeb i celów. Bez mrugnięcia okiem ucieknie się do kłamstwa czy intrygi.

Mag – rada

Mag mówi o tym, aby nie bać się podejmowania aktywnych działań i brania za nie odpowiedzialności. Warto łączyć wysiłki w połączeniu ze swoimi talentami. Karta Mag wskazuje na to, aby zająć się zaległymi sprawami, które ograniczają nas w codziennym życiu.

Uwierz w siebie i swoje możliwości. To Ty decydujesz, jak wygląda Twoje życie, weź więc wszystko w swoje ręce.

Mag – ostrzeżenie

Mag mówi o tym, aby uważać na swoje słowa (aby nie zranić innych), a także przyjmować z pokorą konstruktywną krytykę ze strony innych ludzi, nie jesteś bowiem nieomylny. Taka krytyka może pomóc Ci we własnym rozwoju – warto zatem, abyś ją docenił.

Mag – co robić?

Karta Maga mówi o tym, aby wziąć sprawy w swoje ręce oraz zacząć działać. Należy przestać być biernym. Nie czekać, aż los przyniesie Ci to, o czym marzysz – sam na to zapracuj.

Aby zadbać o innych, najpierw powinieneś zadbać o siebie.

Mag – czego nie robić?

Karta Maga wskazuje na to, aby nie narzucać wszystkim wokół swoich poglądów czy przekonań. Nie należy ignorować zdania i punktu widzenia innych ludzi. Karta sugeruje, że aby poprawić relacje z innymi musisz być bardziej zdecydowany i pewny siebie.

Mag – symbolika karty

Karta Maga (zwanego również Magikiem, Czarodziejem czy Kuglarzem) w klasycznych wydaniach kart Tarota przedstawia często ubranego w czerwoną szatę mężczyznę z białą koszulą. Jego pas jest owinięty wężem gryzącym się w ogon. Na czole ma zaś opaskę w kolorze białym. Nad jego głową możemy zaobserwować przewróconą ósemkę – symbol nieskończoności. Prawa dłoń Magika skierowana jest do góry, trzyma w niej zaś białą różdżkę (pałkę), lewa dłoń wskazuje zaś ziemię. Przed Magikiem widzimy stół, na którym ułożone są: Miecz, Denar, Kielich oraz Buława. Stół otaczają białe lilie oraz czerwone róże.

Szata w kolorze czerwonym symbolizuje siłę woli, zaś biała koszula – czystość intencji oraz charakteru. Pas w postaci węża stanowi symbol mądrości. Znak ósemki (nieskończoności) oznacza umiejętność pogodzenia dwóch światów (materialnego oraz duchowego). Biała opaska na głowie symbolizuje czystość myśli.

Widoczny na karcie Maga stół wskazuje na nasz ziemski los, otaczającą nas rzeczywistość, a także stanowi nawiązanie do materii.

Kielich odzwierciedla ludzkie emocje, uczucia, obawy i pragnienia. Miecz symbolizuje myśli, słowa oraz intelekt. Buława to wola, fantazja, duch oraz moc tworzenia. Denar zaś symbolizuje materię, działanie i ciało.

Biała różdżka oznacza przekształcanie myśli i pragnień w materię i rzeczywistość. Ułożenie rąk Maga wskazuje na to, że człowiek powinien mieć kontakt zarówno z tym co ziemskie, jak i z tym co duchowe.

Kwiaty (na górze i na dole karty) symbolizują przychodzenie i odchodzenie, bowiem lilie to śmierć, a róże to życie.

Mag jako postać może symbolizować osobę pełniącą rolę życiowego przewodnika, może dużo osiągnąć, ma zapał i chęć do działania. Mag odzwierciedla pragnienie człowieka o panowaniu nad światem, na karcie panuje zaś nad żywiołami, ułożonymi na stole. Mag ma wszystko pod kontrolą.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: