Obsydian czarny

Obsydian czarny

Obsydian jest kamieniem pochodzenia wulkanicznego. To skała magmowa, która jest złożona praktycznie ze szkliwa wulkanicznego, powstaje wskutek stygnięcia magmy. Charakteryzuje się szklistym połyskiem, nawet bez oszlifowania.

Obsydian może występować w różnych kolorach bądź odmianach, aczkolwiek najbardziej popularnym i najczęściej występującym jest właśnie obsydian czarny.

Występuje również obsydian mahoniowy, śnieżny (posiadający białe plamki), złoty, falisty, tęczowy, onyksowy czy niebieski.

Obsydian czarny – właściwości

Czarny obsydian jest przede wszystkim znany jako kamień ochronny. Skutecznie chroni przed zawiścią, pechem czy tzw. „złym spojrzeniem”. Kamień ten chroni przed złymi myślami innych osób, chronić będzie również przed negatywnymi wibracjami zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz (np. negatywne, pesymistyczne myśli). Czarny obsydian wspiera rozwój duchowy, pomaga w akceptacji siebie oraz swojego wyglądu, jednocześnie niwelując negatywne myśli na temat samego siebie.

Obsydian czarny pomaga przekształcać negatywne energie w pozytywne. Zapewnia również ochronę przed wykorzystywaniem ze strony innych osób. Kamień sprawdzi się u osób wrażliwych oraz delikatnych. Wspomaga bowiem w odpieraniu manipulacji i zachowaniu energetycznej niezależności.

Czarny obsydian zabezpieczy miejsce przed negatywnymi energiami. Jego działanie jest szybkie, ale i silne – należy stosować go ostrożnie. Choć posiada doskonałe właściwości ochronne, szybko może pochłaniać negatywną energię i równie szybko może uwolnić negatywną energią, przywrócić negatywne emocje i pesymistyczne myśli.

Kamień posiada właściwości uziemiające, może być stosowany w przypadku odczuwania zmiennych nastrojów, ale również w celu zapanowania nad ziemskim życiem. Celem uziemienia warto choćby przez chwilę potrzymać kamień w rękach.

Obsydian czarny wspiera duchowy rozwój, pomaga lepiej zrozumieć, ale i zapamiętywać sny. Polecany jest dla osób, które zajmują się ezoteryką czy parapsychologią.