Rydwan – Tarot

Rydwan – słoa kluczowe

Ruch, postęp, sukces, zwycięstwo, wyjazd, transport, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, awans, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, wiadomość, świadome dążenie do celu, przeprowadzka, przebojowość, pewność siebie, przyspieszenie rozwoju sytuacji, nowe wyzwania i obowiązki, dynamiczny okres, siła woli, narzucanie swojej woli, samokontrola, próby godzenia sprzeczności, nowe idee.

W negatywie bezwzględność, nadużywanie siły i władzy, zarozumiałość, brutalność, zadufanie w sobie, przegrana, zła wiadomość, odwołanie wyjazdu, możliwe problemy w podróży, brak równowagi emocjonalnej, chaos, częste zmiany decyzji, problemy z autem, rozczarowanie, pech, przemęczenie, trudny i pracowity okres, trudności w pracy.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie tarotnica.pl należą do właściciela serwisu. Treść strony tarotnica.pl podlega ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim. Zabrania się kopiowania czy wykorzystywania treści bez zgody właściciela serwisu.

Rydwan – pozycja prosta

W pozycji prostej karta Rydwan wskazuje na ruch, gwałtowne zmiany, sukces, zwycięstwo, awans, wsparcie, otrzymanie pomocy, rozwój, podróż, wyjazd, inwencje twórczą, samorealizację, szczęście, moment zwrotny w życiu, rozwój, nowy etap w życiu.

W negatywie Rydwan może mówić o pechu, trudnej zmianie, nieudanym przedsięwzięciu, małych komplikacjach, nieumiejętności dostrzeżenia swoich talentów, braku motywacji.

Rydwan – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej karta Rydwan może mówić o klęsce, porażce, kłótniach, odwołaniu wyjazdu, problemach z samochodem, złej wiadomości, problemach w obszarze pracy i finansów, zniewoleniu, problemach osobistych, niemożności rozstania się z czymś lub kimś, zamiłowaniu do zachowań ryzykownych, nadużywaniu władzy, brutalności.

Rydwan – praca i finanse

W obszarze pracy i finansów karta Rydwan mówi o wytrwałości, niezależności finansowej, zyskach, zdobyciu nowej pracy, delegacji, wysiłku który przyniesie satysfakcję. Możliwe są ewentualne wydatki związane z samochodem czy podróżą.

Rydwan wskazuje na duże zmiany – awanse, ale i zwolnienia, konieczność wprowadzania zmian, pojawienie się nowych pracowników. Warto otworzyć się na nowe możliwości, gdyż zmiany mogą okazać się dla Ciebie bardzo korzystne (awans, podwyżka, nowe możliwości rozwoju).

Jeśli myślisz o realizacji planu czy przedsięwzięcia, a do tej pory zwlekałeś – nie czekaj, to idealny moment na podjęcie działań oraz wdrożenie planów w życie. Rydwan radzi również, aby skupić się na jednym konkretnym projekcie.

W odwrocie karta Rydwan może wskazywać na zastój, niepowodzenie – należy wstrzymać się z nowymi projektami czy przedsięwzięciami.

Rydwan – zawód

Rydwan to praca wiążąca się z przemieszczaniem się czy podróżami – kierowca, pilot, kurier, taksówkarz, przedstawiciel handlowy, koncertujący artysta. Ponadto karta Rydwan wskazuje na następujące zawody: policjant, żołnierz, ratownik medyczny (zawody, w których konieczne jest trzymanie nerwów na wodzy), przywódca, biznesmen czy osoba przynosząca wiadomości.

Rydwan – nauka i rozwój

W obszarze rozwoju i nauki karta Rydwan mówi o korzystnym okresie, w którym energia i zapał do działania dodadzą skrzydeł podczas nauki czy pracy. Z powodzeniem zdasz wszelkie testy i egzaminy, to również dobry czas, aby sprecyzować konkretną specjalność oraz doskonalić się w niej.

Rydwan – uczucia

W obszarze uczuć karta Rydwan może wskazywać na nagłe zmiany w życiu, np. poznanie właściwej osoby, nową miłość (np. w podróży), płomienny romans, odnowienie związku, zabieganie o partnera, rozwój relacji w zawrotnym tempie. W związkach możliwa jest wspólna podróż (również poślubna), nowe niezapomniane wyzwania, które Was do siebie zbliżą. W związku poczujesz się kochany, atrakcyjny oraz pożądany. Relacja może jednak wymagać od Ciebie wychodzenia z inicjatywą, podejmowania odpowiedzialności oraz zabiegania o partnera.

W pozycji odwróconej Rydwan może mówić o nieporozumieniach między partnerami, sprzecznych dążeniach, rozchodzeniu się ich dróg. Ponadto może okazać się, że każde pójdzie w swoją stronę lub jeden z partnerów będzie chciał zdominować drugiego.

Rydwan – rodzina i przyjaciele

Karta Rydwan wskazuje, aby nie bać się podjęcia odpowiedzialności, a wziąć sprawy w swoje ręce. Warto wyjść z inicjatywą oraz podjąć działania, mające na celu polepszenie sytuacji wszystkich członków rodziny. Jeśli zaś bliscy zbyt angażują się w Twoje życie – nadejdzie czas na nieco swobody oraz osiągnięcie niezależności.

Rydwan może mówić o opuszczeniu domu rodzinnego, wyjeździe na studia czy przeprowadzce jednego z domowników.

W przyjaźni Rydwan mówi o wsparciu w przyjaźni, której dodajesz również energii oraz wprowadzasz dynamizm.

Rydwan – zdrowie

W obszarze zdrowia karta Rydwan mówi o pełni zdrowia, dobrym samopoczuciu, skutecznej kuracji, szczęśliwym porodzie (siłami natury). Jednakże może wskazywać również na konieczność dbania o zdrowie i nie eksploatowania się fizycznie. Ewentualne zaburzenia mogą dotyczyć widzenia czy choroby lokomocyjnej.

Rydwan – wydarzenia

Wydarzenia związane z kartą Rydwan to: podróże, wycieczki, nagłe zwroty akcji, zmiany idące w dobrym kierunku, otrzymanie nagłej wiadomości, zmiana miejsca pobytu, pomyślna realizacja celów, awanse, wyprowadzki, przeprowadzki.

Rydwan – miejsca

Miejsca powiązane z kartą Rydwan to; biura podróży, środki transportu (samoloty, pociągi, autobusy, metra), stacje kolejowe, lotniska, parkingi, autostrady, dworce kolejowe, uczelnie, stadiony sportowe, obiekty wojskowe,

Rydwan symbolizuje miejsca, w których często coś ulega zmianie oraz gdzie panuje pośpiech.

Rydwan – osoba

Karta Rydwan symbolizuje osobę przedsiębiorczą, odnoszącą sukcesy, pewną siebie, dynamiczną, aktywną, pełnej energii, konkretnej, szybką w działaniu i sposobie mówienia. Rydwan mówi o osobie skoncentrowanej na działaniu, która jest odpowiedzialna, chętnie wychodzi z inicjatywą, bierze sprawy w swoje ręce oraz liczy przede wszystkim na siebie.

Rydwan – rada

Rydwan radzi, aby pozwolić odejść staremu i ruszyć w nowym kierunku. Ponadto karta Rydwan zaleca, by chwytać każdy dzień. Sukces osiągniesz panując nad swoim wnętrzem oraz godząc sprzeczności. Uważaj jednak, aby dążąc do wyznaczonego celu, nie niszczyć tego, co wartościowe.

Zaufaj sobie oraz swojej sile, wyznacz granice – określ na co się godzisz, a na co nie. Jeśli do tej pory nie słuchałeś porad innych – teraz to zrób.

Rydwan – ostrzeżenie

Rydwan ostrzega, aby po pierwszych sukcesach nie popaść łatwo w nadmierny optymizm czy zbyt pewność siebie. Nie należy osiadać na laurach, a nadal wytrwale dążyć do celu oraz ciężko pracować.

Rydwan – co robić?

Karta Rydwan mówi o tym, aby wprowadzać wszelki ruch w życiu, począwszy od ciała (sport, gimnastyka, spacery, kontakt z przyrodą). Warto zaplanować romantyczne chwile, np. wyjazd czy kolację.

Rydwan – czego nie robić?

A w zasadzie odwrotnie – co zrobić? Przede wszystkim odpocząć, zatrzymać się czy wyspać. Czasami po prostu potrzebny jest wypoczynek i urlop.

Rydwan – symbolika karty

Rydwan (Wóz) to pierwsza karta w Arkanach Wielkich, która wprowadza ruch, do tej pory karty miały charakter statyczny. Głupiec zabierał się za wędrówkę, aczkolwiek zastygł nad przepaścią.

Na karcie widzimy ubranego w zbroję (mundur), który rusza przed siebie (pozostawiając w tle otoczone rzeką miasto) pojazdem ciągniętym przez dwa sfinksy. Pojazd posiada duże, żółte koła.

Sfinksy, zmierzające w przeciwne strony, mówią jednocześnie o trudności i łatwości osiągania zamierzonego celu. To również rozdarcie między dobrem i złem oraz koniecznością podejmowania właściwych wyborów. Jeśli Woźnica nie zapanuje nad nimi, nie wytyczy określonego kierunku – jego podróż może zakończyć się katastrofą. Czarny sfinks symbolizuje świat materialny, biały zaś świat duchowy.

Niebieski baldachim, ozdobiony białymi gwiazdami, posiadająca 4 kolumny symbolizuje ograniczenie, ale i wyznacza stałe miejsce w życiu. Wyraźnie zarysowane granice dają poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej strony mogą wywoływać poczucie ograniczenia.
Pojazd widoczny na karcie Rydwan w kolorze szarym symbolizuje materialność, przyziemność oraz ludzką wędrówkę. Żółte koła mówią zaś o konieczności kierowania się logiką i inteligencją w drodze do zwycięstwa. Między sfinksami znajduje się skrzydlaty dysk, który symbolizuje wieczność, boskie posłannictwo, życiodajność oraz destrukcję.

I wreszcie Mężczyzna – Wojownik zostawia za sobą bogate miasto oraz rusza w podróż. Nie posiada lejców, sfinksami kieruje zaś dzięki silnej woli oraz wewnętrznej mocy. Ciągłe podążanie naprzód wymaga determinacji oraz łączenia przeciwieństw. Amulet w kształcie kwadratu na piersi Mężczyzny symbolizuje ziemską władzę. Korona w kształcie ośmioramiennej gwiazdy jest symbolem śmierci.
Karta Rydwan to jedno wielkie łączenie przeciwieństw i balansowanie.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: