Siła – Tarot

Odwaga, energia, siła wewnętrzna, wytrzymałość, pewność siebie, ambicja, opanowanie, kontrola, samodyscyplina, kontrola nad sytuacją, asertywność, determinacja, przebojowość, inicjatywa, hojność, szczerość, wytrwałość, konsekwencja, skuteczne przeciwdziałanie przeciwnościom, przezwyciężone trudności, świadomość swoich słabości oraz praca nad nimi, dobra kondycja, siła fizyczna i psychiczna, bycie w formie, witalność, aktywność sportowa, praca fizyczna, siła woli, kreatywność, optymizm, zdolności twórcze, autorytet, umiejętności zarządzania, namiętność, czerpanie radości i przyjemności z seksu, pożądanie.

W negatywie wybuchowość, impulsywność, agresja, nadużywanie władzy i mocy, złośliwość, brutalność, nadpobudliwość, awantura, destrukcja, rezygnacja, bezsilność, ofiara nałogu, przemoc w związku, zazdrość, zaborczość niszcząca związek, wyczerpanie, spadek formy, przemęczenie, choroba, negacja swojej siły wewnętrznej, nieodpowiedzialność, nieobowiązkowość, słomiany zapał, uleganie wpływom i manipulacjom, zły wpływ kobiety.

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zawartych na stronie tarotnica.pl należą do właściciela serwisu. Treść strony tarotnica.pl podlega ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo, w tym w szczególności przepisy o prawie autorskim. Zabrania się kopiowania czy wykorzystywania treści bez zgody właściciela serwisu.

Siła – pozycja prosta

W pozycji prostej karta Moc wskazuje na siłę wewnętrzną, energię, odwagę, witalność, dobre zdrowie fizyczne, wytrzymałość, atrakcyjność fizyczną, władzę, mądrość, dyscyplinę, opanowanie, namiętność, wiedzę o sobie, sport, zdrowie, umiejętność przetrwania, kontrolę i panowanie nad pierwotnymi instynktami.

Siła – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej karta Moc mówi o utracie sił witalnych, chorobie, spadku energii, zazdrości, mściwości, uprzedzeniach, rezygnacji, niepowodzeniu, przemęczeniu, nadmiarze obowiązków, negacji swojej siły wewnętrznej, seksoholizmie, nieszczęściu, nadmiarze czegoś, ślepym dążeniu do perfekcjonizmu, brak wytrwałości w działaniu, konieczności zadbania o zdrową dietę i wygląd.

Siła – praca i finanse

W obszarze finansów i pracy karta Moc wskazuje na bezpieczeństwo, możliwości pomnożenia majątku, dobre wyczucie w interesach, pełne zaangażowanie, sukcesy zawodowe, wykonywanie swojej pracy z pasją, dobre efekty pracy, rywalizację w miejscu pracy.

Jeśli dobrze zarabiasz – warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu, jeśli zaś ostatnio pomniejszyły się Twoje zasoby – należy ograniczyć swoje wydatki. Takie działania pozwolą na zachowanie równowagi finansowej.

Siła – zawód

Zawody, na które może wskazywać karta Moc to: psycholog, psychiatra, logopeda, stomatolog, terapeuta uzależnień, weterynarz, lekarz, trener, sportowiec, policjant, strażak.

Karta Siła może mówić o pracy z ludźmi bądź zwierzętami, opiekowaniu się ludźmi, zawodzie wymagającym dużej siły psychicznej.

Siła – nauka i rozwój

Karta Siła mówi o tym, aby zadbać o własny rozwój, poszerzać wiedzę w dziedzinie w której jesteśmy mocni. Działania te pomogą uwierzyć w siebie oraz pozbyć się wątpliwości, co do swoich kompetencji i umiejętności.

Warto podjąć kursy doszkalające, uwierzyć w swoje możliwości oraz talenty. Możliwe, że wkrótce będziesz robić to, co kochasz, a ponadto czerpać z tego profity.

Siła – uczucia

W uczuciach karta Moc mówi o namiętnej miłości, pasji, akceptacji swojego ciała, przejęciu inicjatywy w miłości, okazywaniu uczuć. Związek może czekać nagłe ożywienie, nie warto kryć się ze swoimi uczuciami, zaś swobodnie okazywać je partnerowi. Jeśli do tej pory związek przeżywał kryzys – warto działać odważnie w celu jego naprawy. Należy być otwartym i łagodnym, cięty język czy złośliwości nie pomogą na dłuższą metę.

Single powinny aktualnie bardziej zwrócić uwagę na siłę wewnętrzną, silny, charakter czy pogodę ducha, niż na wygląd zewnętrzny, gdyż pomoże to przyciągnąć odpowiednią osobę.

W negatywie karta Siła może wskazywać na zazdrość, uzależnienie od seksu czy gwałtowne okazywanie gniewu.

Siła – rodzina i przyjaciele

W obszarze rodziny i przyjaciół karta Moc mówi o czasie, w którym należy wykazać się spokojem, zrozumieniem oraz miłością. Nie należy uskuteczniać pretensji i krzyków – możesz stracić autorytet, a także spowodować oddalenie się bliskich.

Jeśli chcesz coś wyegzekwować od najbliższych warto postawić na spokój, dobroć i prośby – nie presję, manipulacje czy sugestie.

Siła – zdrowie

Karta Siła wskazuje na dobre zdrowie, energię, dobrą kondycję i witalność. Możliwe są przeziębienia, kontuzje, problemy z układem immunologicznym, problemy z seksualnością czy bezpłodność.

Karta Moc zaleca prowadzić aktywny tryb życia, aby zapobiegać chorobom. Jeśli zaś już się pojawiły konieczna jest konsekwencja i wytrwałość. Warto również zadbać o serce.

Siła – wydarzenia

Karta Moc wskazuje na przezwyciężenie słabości, powrót do zdrowia, wyjście z nałogu, odzyskanie tego, co się należy. Ponadto karta Siła mówi o sile przetrwania w trudnych sytuacjach, zmaganiach zakończonych sukcesem, odwadze, gadatliwości, braku dyskrecji, poświęceniu, śmiałych działaniach, wspaniałomyślności, narzuceniu sobie dyscypliny.

Siła – miejsca

Miejsca związane z kartą Moc to: policja, wojsko, miejsca pracy ze zwierzętami (zoo, kliniki weterynaryjne), miejsca związane z władzą, siłownia, plac zabaw, szpital, fabryka, miejsca na łonie natury (las, plaża, góry czy pustynia).

Siła – osoba

Karta Siła wskazuje na osobę pewną siebie, silną, zdyscyplinowaną, namiętną (kobietę), o dobrym zdrowiu oraz kondycji. Karta Moc często mówi o kobiecie mającej silny wpływ na pytającego.

Osoba symbolizowana przez kartę Siła nie boi się ryzyka, wychodzi z inicjatywą, podejmuje się trudnych zadań, wierzy w swoje umiejętności, jest świadoma swoich wad (nad którymi pracuje) oraz zalet (które skutecznie wykorzystuje). Mówi otwarcie co myśli, jest asertywna, potrafi konstruktywnie skrytykować.

Karta Moc wskazuje na osobę regularnie uprawiającą sport oraz o twardym sposobie bycia (chodzi rytmicznie, mówi głośno, wyraźnie, porusza się szybko i pewnie).

Siła mówi w negatywie o osobie nadpobudliwej, impulsywnej i wybuchowej, która posiada tendencję do narzucania swojego zdania oraz manipulowania poglądami innych ludzi. Może mieć tendencję do popadania w alkoholizm, hazard, seks czy narkotyki. Posiada skłonności do złośliwości, pesymizmu, lekceważenia. Czasem nie liczy się z emocjami innych ludzi, a także nie daje im dojść do głosu.

Siła – rada

Karta Moc radzi, aby panować nad sobą i nie ulegać emocjom. Jeśli w otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie Ci się nie podoba lub która budzi negatywne emocje należy zrobić wszystko, by nie dać się sprowokować. Warto odnaleźć w sobie moc, łagodność oraz witalność. Jeśli odczuwasz niecierpliwość, weź na wstrzymanie. To czas, w którym należy wykazać się wytrwałością.

Karta Siła radzi także, aby nie tracić optymizmu, będzie on bowiem teraz największym sprzymierzeńcem. Jeśli nie będziesz wątpić w swoją wewnętrzną siłę, wszystko powinno się ułożyć.

Siła – ostrzeżenie

Karta Moc wskazuje na to, że należy zapanować nad swoimi słabościami, aby nie zdominowały Twojego życia. Ponadto należy pamiętać, aby uprawiać sport i dbać o sylwetkę, bowiem siła wewnętrzna płynie także z ciała. Warto sprawić, aby było ono sprzymierzeńcem, a nie utrudnieniem.

Siła – co robić?

Karta Siła radzi, aby cieszyć się ze wszystkiego, co się ma. Warto spojrzeć na swoje cechy, umiejętności oraz być wdzięcznym za wszelkie doświadczenia. Ponadto należy myśleć pozytywnie, dbać o swoje ciało i przyjemności.

Siła – czego nie robić?

A w zasadzie co jeszcze można zrobić? Karta Moc radzi, aby zająć się swoim stanem emocjonalnym, szczególnie jeśli ostatnio się denerwujesz i wybuchasz. Ewidentnie potrzebujesz wypoczynku oraz spokoju. Należy zwrócić uwagę na prawidłowy sen oraz odprężenie.

Siła – symbolika karty

Karta Siła (Moc) nazywana jest również Rządzą, Potęgą czy Hartem. Na karcie widzimy kobietę (ubraną na biało) zamykającą lwią paszczę. Kobieta posiada na głowie wianek z kwiatów, talia zaś przepasana jest kolorowym pasem.

Nad głową kobiety widoczna jest leżąca ósemka, która stanowi symbol nieskończoności. Lew wydaje się łagodnie podchodzić do kobiety, ona zaś poskramia bestię. Na dalszym planie widzimy zaś niebieską górę.

Biel ubrania kobiety symbolizuje niewinność oraz czystość intencji. Wianek z kwiatów wskazuje na połączenie z naturą, a także życie w zgodzie z jej prawami. Kobieta ma zamknięte usta, porozumiewa się z lwem myślami oraz gestem. Skierowana jest w lewą stronę, co wskazuje, że kieruje się logiką, nie zaś intuicją. Kobieta jest siłą, która jest w stanie zawładnąć lwem, on zaś słucha jej ze spokojem. Kobieta na karcie symbolizuje panowanie nad instynktami i emocjami, siłę woli oraz kontrolę.

Lew, widoczny na karcie, symbolizuje siłę, władzę i moc. Czerwony kolor lwa mówi o poskromionej energii, opanowanych emocjach oraz ujarzmionej mocy.

Łąka symbolizuje przywiązanie do natury, a także obowiązek życia z nią w zgodzie. Niebieska góra, widoczna w oddali, symbolizuje odległe plany duchowe, które będą możliwe do zrealizowania – jeśli poskromimy niższe instynkty, popędy i emocje.

Potrzebujesz czytania prywatnego? Sprawdź zakładkę: